Jak narysować kota? Przykładowy szkic kota

jak narysować kota
fot.: Anna Kuliberda

Zastanawisz się jak narysować kota, bo prosi cię o to twoje dziecko? Nic prostszego! Podpowiadamy jak narysować kota krok po kroku - skorzystaj z naszego szkicu kota i dowiedz się jak się rysuje kota. 

Niektóre rysunki tylko pozornie wydają się banalnie proste. Narysowanie kota może okazać się prawdziwym wyzwaniem! Skorzystaj z naszej podpowiedzi - szkic kota. Poniżej instrukcja jak się rysuje kota krok po kroku. 

Jak narysować kota krok po kroku?

1. Jak narysować kota - krok 1

Rysowanie kota zaczynamy od narysowania kółka (głowy kota) oraz "łezki", która stanie się tułowiem kota. Do tego dodajemy uszy kota - uszy kota możesz też zostawić na sam koniec. Tu dajemy dowolność. Rysując kota warto wspólnie z dzieckiem mówić np. wierszyki o kocie, a także zachęcić dziecko do samodzielnego narysowania kota. To doskonałe ćwiczenia ręki i wstęp do nauki kaligrafii. Zobacz ćwiczenia z kaligrafii

jak narysować kota - krok 1
Anna Kuliberda

2. Jak narysować kota - krok 2
Teraz czas na łapki kota. Obieramy mniej więcej połowę wysokości "łezki" (tułowia kota) i rysujemy dwie łapki kota - jak na rysunku. Nasz kotek będzie siedzący, więc nie trzeba mu rysować tylnych łapek, które są zwykle najtrudniejsze. Łapki kota to doskonałe ćwiczenie ręki dziecka - ich kształt przypomina szlaczki literopodobne. Jeśli uszy jeszcze nie są narysowane, teraz jest na to dobry czas - może je dorysować symetrycznie, względem łapek. 

jak narysować kota - krok 2
Anna Kuliberda

3. Jak narysować kota - krok 3
Kolejnym etapem rysowania kota jest szkic ogona. Zaczynamy jego rysowanie mniej więcej w odległości 1/3 od dołu tułowia. Na łapkach kotka rysujemy pazurki. 

 

jak narysować kota - krok 3
Anna Kuliberda

4. Jak narysować kota - krok 4 
Czas na najprzyjemniejszą rzecz podczas rysowania kota - pyszczek. Po środku głowy rysujemy oczy, pomiędzy ale nieco niżej odwrócony trójką, czyli nosek. Od dolnego wierzchołka nosa odprowadzamy dwie linie. Wąsy rysujemy po dwóch przeciwwstawnych bokach pyszczka. 

jak narysować kota - krok 4
Anna Kuliberda

I gotowe! Kotek jak malowany! 
Zachęcamy do wspólnego rysowania z dzieckiem

Zobacz także:

Aktualizacja: 2017-06-23 Publikacja: 2017-04-26
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.