Jak narysować psa? Przykładowy szkic psa

jak narysować psa

Dawno nie posługiwałaś się ołówkiem, a twoje dziecko nieustannie nalega, byś narysowała z nim widzianego na osiedlu psa? Żaden problem! Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy krótki poradnik - jak narysować psa krok po kroku.

Z pozoru banalna czyność może okazać się nielada wyzwaniem. Czy narysowanie psa może być proste? Skorzystaj z naszej podpowiedzi - szkic psa. Poniżej dołączamy szczegółową instrukcję jak rysuje się psa krok po kroku. 

Jak narysować psa krok po kroku?

1. Jak narysować psa - krok 1

Rysowanie psa zaczynamy od narysowania kółka (głowy psa) oraz dwóch przednich łapek - jak na rysunku. Warto zachęcić dziecko, by najprostsze elementy spróbowało wykonać samo. Rysowanie jest podstawową czynnością, która rozwija u dziecka umiejętność posługiwania się ołówkiem oraz może być dobrym wstępem do nauki pisania. 

jak narysować psa

2. Jak narysować psa - krok 2

Teraz czas na uszka i tułów. Między przednimi łapkami rysujemy łuk, który będzie brzuszkiem psa. Na głowie psa rysujemy dwie, równoległe do łap, "łezki" (uszy psa).

jak narysować psa

3. Jak narysować psa - krok 3

Kolejnymi etapami rysowania psa są tylne łapy i ogonek. Za przednimi łapkami rysujemy dwa łuki, po jednym z każdej strony - tak jak na obrazku. Przyszedł czas na szkic ogonka. Za tylną łapą z prawej strony rysujemy ogon sięgający 2/3 wysokości tułowia psa.

jak narysować psa

4. Jak narysować psa - krok 4

Ostatnim krokiem rysowania psa są szczegóły - nosek, oczy oraz łaty. Na wysokości lewego ucha, rysujemy łuk, będący łatką na pyszczku zwierzaka. Rysowanie szczegółów może być dla dziecka za trudne i będzie potrzebowało twojej pomocy. Na środku głowy rysujemy dwie średniej wielkości kropki - oczy psa. Dookoła prawego oka zataczamy kółko, które będzie kolejną łatą - jak na obrazku. Niżej, pomiędzy oczami rysujemy nos w kształcie zaokrąglonego na rogach trójkąta. Od środka nosa prowadzimy dwa łuki, jeden w lewo, a drugi w prawo, które nie są szersze niż odległość między oczami psa. Pomiędzy łukami rysujemy język w kształcie "łezki". Ostatnim elementem są wąsy - po dwóch przeciwstawnych bokach pyszczka rysujemy po trzy punkty. Jeśli dziecko będzie chciało, można dorysować czworonogowi kilka łatek.

jak narysować psa

Gotowe! Warto kontynuować zabawę i zachęcić dziecko do pokolorowania psa.

Pobierz poradnik w formacie PDF.

Zobacz także:

Aktualizacja: 2017-06-30 Publikacja: 2017-06-06
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.