Jak ubrać niemowlę wiosną? 5 najważniejszych wskazówek

jak ubrać niemowlę wiosną
fot.: Thinkstock
Jak ubrać niemowlę wiosną? Najlepiej w kilka warstw, czyli na tzw. cebulkę.

Jak ubrać niemowlę wiosną? Większość dorosłych uwielbia tę porę roku, dlatego chętnie wybiera się z dziećmi na spacery, by i one korzystały ze sprzyjającej aury. Jak więc ubrać dziecko, by i ono mogło cieszyć się piękną pogodą, a jednocześnie nie zachorowało?

Wiosną chętnie porzucamy zimowe ubrania i cztery ściany swojego mieszkania, by cieszyć się coraz wyższą temperaturą na zewnątrz. Niestety, wiosna bywa zdradliwa. Czasem jest ciepło i słonecznie, ale zdarzają się również chłodniejsze dni, którym towarzyszy deszcz czy burze, a przed nimi nie zawsze uda się uciec. Jak ubrać niemowlę wiosną, by przygotować dziecko i siebie na wszystkie pogodowe niespodzianki? Najlepsza odpowiedź brzmi: na cebulkę, czyli ubierając pociechę w kilka warstw ubrań. W razie konieczności - gdy zrobi się zimniej/cieplej - można jedną z nich dodać/zdjąć.

Jak ubrać niemowlę wiosną: ochrona przed utratą ciepła

Podobnie jak w przypadku dorosłych, tak i u niemowląt podstawą jest ochrona skóry przed utratą ciepła. Bez względu na to, czy danego wiosennego dnia jest cieplej czy zimniej, trzeba pamiętać o pierwszej warstwie ubrania, jaką jest body. Zapinane w kroku, zapewnia ciepło klatce piersiowej, pleckom i brzuchowi dziecka. Rodzice mają do wyboru body z krótkim lub długim rękawkiem, w zależności od temperatury na zewnątrz. Pamiętajmy, że body świetnie przytrzymuje również pieluszkę przy pupie niemowlaka. Takie ubrania ma w swojej kolekcji Mamatti.

Jak ubrać niemowlę wiosną: śpioszki lub pajacyk

Jak ubrać niemowlę wiosną, gdy dziecko ma już na sobie body? Kolejna warstwa to śpioszki lub pajacyk. Pajacyk jest lepszym wyborem, gdy dziecko nosi body bez rękawów, natmiast śpioszki dobieramy do body z rękawami. Pamiętajmy też o wygodzie - zarówno samego niemowlęcia, jak i rodzica, który stanie przed zadaniem ubrania żywotnego dziecka. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie postawienie na ubranka z zatrzaskami z boku lub pośrodku, tak by, nie trzeba było przedostawać poszczególnych warstw przez główkę dziecka.

Jak ubrać niemowlę wiosną: sweterek

Sweterek lub bluza to kolejna warstwa ubrań do założenia. Gdyby jednak podczas spaceru zrobiło się zbyt ciepło, zawsze można je zdjąć. Wybierając je, również trzeba postawić na wygodę. Najlepiej więc, by sweterek był rozpinany, a bluza bez kaptura, który utrudnia jej ubieranie.

Jak ubrać niemowlę wiosną: kombinezon lub kurtka i spodenki

Najcieplejszą warstwę dziecięcego ubrania stanowią kombinzezon/kurtka ze spodenkami. Ani kombinezon, ani kurtka nie muszą być puchowe. Pierwszy z nich jest dobrym rozwiązaniem na zimniejsze dni, drugi zestaw - na cieplejsze. Kombinezon lepiej sprawdzi się wśród najmłodszych dzieci, a kurtka i spodenki zapewnią większą swobodę ruchów niemowlętom, które próbują stawiać swoje pierwsze kroki.

Jak ubrać niemowlę wiosną: skarpetki i czapeczka

Jak ubrać niemowlę wiosną? Nie zapominając o czapeczce, najlepiej z przyjaznej skórze dziecka bawełnie. Tego rodzaju produkty znajdziesz w kolekcji Mamatti. Pamiętajmy, że to w większości przez głowę ucieka z naszego ciała ciepło, a w wiosennej czapce nie będzie niemowlęciu zbyt ciepło. Jeśli chodzi o skarpetki - tu również najlepiej sprawdzą się wygodne, przyległe do ciałka, bawełniane produkty.

Dobrze wiedzieć

Jak ubrać niemowlę wiosną? Dziecko, które podróżuje w głębokim wózku, powinno mieć na sobie jedną warstwę ubrania więcej niż dorosły. Natomiast to, które już stawia samodzielne kroki i chętnie spaceruje - o jedną warstwę mniej niż rodzic.

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2016-04-01
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
Artykuł powstał przy współpracy z: Mamatti
Mamatti
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.