Noworodek w pieluszce

Noworodek w pieluszce
fot.: thinkstockphotos.com

Dla nas, ale jeszcze bardziej dla naszej kruszyny narodziny to wielkie przeżycie. Z dobrze znanego, komfortowego i bezpiecznego środowiska wydostaje się na świat – mało przyjazny w pierwszym odczuciu.

Obecność mamy, jej ciepło i bicie serca to kojąca bliskość. Cała reszta: od tych wszystkich hałasów, niepotrzebnego rażącego światła, po nowości w postaci pieluch, ubrań i innych niewygodnych wynalazków – to nic przyjemnego..

Trudne jest życie noworodka

Ale cóż, nie ma odwrotu. Po stronie rodziców jest jednak możliwość, aby łagodzić natężenie bodźców wokół maluszka. Zresztą, spróbujmy tego nie robić... Rozpaczliwy płacz dziecka szybko ustawi priorytety. Tak więc dbamy o każdy aspekt opieki: o wygodne osłonięte łóżeczko, o ciszę, o odpowiednią temperaturę, o czystość, o hypoalergiczne kosmetyki, o mięciutkie ubranka i regularnie zmieniane pieluszki dobrej jakości. Zdrowe, zadbane dziecko to nie tylko radość rodziców, ale też przyczyna ich spokoju i komfortu. Nie jest łatwo go osiągnąć, szczególnie młodym rodzicom z pierwszym dzieckiem. Chęć bycia idealnym rodzicem nikogo jednak nie uszczęśliwi. Dużo lepszy jest umiar i otwartość na otaczające nas udogodnienia i wsparcie.

Wygoda maluszka i jego mamy

Ciężkie to były czasy, kiedy nasze mamy i babcie na okrągło: prały, suszyły i prasowały. Pieluchy tetrowe oczywiście. Ten czas my dzisiaj możemy dać swoim dzieciom. Wszystko dzięki dostępowi do pieluszek jednorazowych. Ważne jest by miały one pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Naszym nowonarodzonym pasuje wielkość dla dzieci o wadze 2-5 kilogramów. Jest on różnie oznaczany przez producentów. Mimo niewielkiego rozmiaru pieluszki te zawierają bardzo chłonny wkład. A także co istotne szczególnie dla naszych nadwrażliwych noworodków – wilgoć wchłaniana jest głęboko i dziecko nie ma kontaktu z mokrym. Nowoczesne modele pieluch dla noworodków posiadają także niezwykle praktyczną funkcję wchłaniania luźnego stolca.

Nie przegap

Dopracowane jednorazowe

Dobre pieluszki – warto sprawdzić to przy zakupie – są mięciutkie w dotyku, szczególnie w miejscach bezpośrednio stykających się ze skórą dziecka. Wykonane są z przewiewnych materiałów, co sprawia, że zmieniane odpowiednio często gwarantują zdrowie skóry – bez podrażnień i odparzeń. Jeśli się zagapimy i do zmiany nie przynagli nas płacz dziecka, przypomni o niej identyfikator wilgotności. Wszelkie rzepy, rozciągające się boczki, falbanki wokół nóżek – powinny być delikatne i służyć wygodzie maluszka. Charakterystyczne dla pieluszek przeznaczonych dla noworodków jest wewnętrzne wycięcie na pępek: przyspiesza odpadnięcie kikuta pępowinowego, zapobiega zakażeniom. Takie pieluszki posiada w swojej ofercie marka Dada. Pieluchy jednorazowe są polecane przez pediatrów, gdyż mają korzystny wpływ na kształtowanie się bioder dziecka poprzez szeroki rozstaw nóżek.

Jakie pieluchy wybrać?

Dada to marka, oferująca m.in. pieluszki dla dzieci, dostępne w sklepach Biedronka i Hebe w całej Polsce. Produkty cieszą się dużym zaufaniem wśród mam. Pieluszki Dada wyróżnia doskonała jakość, wyjątkowa miękkość i przystępna cena. Jako jedyne w Polsce posiadają logo „Stworzone we współpracy z Instytutem Matki i Dziecka”.

Aktualizacja: 2016-09-13 Publikacja: 2016-09-07
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.