Kamasutra w ciąży. Jaka jest najlepsza pozycja seksualna dla ciężarnej?

Pozycje seksualne w ciąży
fot.: thinkstockphotos.com
Pozycje seksualne w ciąży powinny być kofmortowe i dla kobiety, i dla mężczyzny.

Kamasutra w ciąży również jest możliwa. Oczywiście istnieją pewne ograniczenia, ale wybór pozycji pozostaje spory. Nie od dziś wiadomo, że najlepsza pozycja seksualna, to taka, która daje obojgu partnerom maksymalną przyjemność - a podczas ciąży, brak konieczności zabezpieczania się i wysokie libido spowodowane hormonami potęgują doznania. Dowiedz się na co uważać i jak bezpiecznie uprawiać różnorodny seks w ciąży.

Kamasutra w ciąży

Ciąża dla wielu par okazuje się jednym z najszczęśliwszych okresów ich życia seksualnego. Sprzyja temu wiele czynników – między innymi hormony ciążowe, które uwrażliwiają na bodźce kobiece narządy i znacząco podnoszą libido. Sprzyja również komfort psychiczny, jaki towarzyszy kochankom – nie muszą się przecież obawiać ciąży i stosować metod antykoncepcyjnych ograniczających doznania. Czasem jednak pojawia się inna obawa o seks w ciąży – bezpieczeństwo nienarodzonego dziecka oraz komfort jego i matki. Kamasutra w ciąży jest jednak możliwa.Wybierając odpowiednie pozycje seksualne w późniejszych okresach ciąży, można cieszyć się seksem bez obaw o ciążowy brzuszek. 

Czytaj także: >> Strefy erogenne: jesteś pewien, że je znasz? >>

Najlepsza pozycja seksualna dla kobiet w ciąży

  • Pozycja na jeźdźca (przednia) w ciąży

Kobieta wprowadza członka do pochwy, siadając na udach mężczyzny zwrócona do niego przodem. Jednocześnie delikatnie odgina się do tyłu lub do przodu (jeśli brzuch jest niewielki i w tym nie przeszkadza). Mężczyzna może leżeć lub siedzieć podparty rękami z tyłu. To pozycja, która pozwala chronić ciążowy brzuch przed uciskiem. Jest komfortowa dla kobiety, która może sama określać głębokość penetracji i równie komfortowa dla mężczyzny, który ma możliwość patrzenia na kobietę i pieszczenia jej ciała w newralgicznych miejscach (piersi, uda).

  • Pozycja na jeźdźca (tylna)

Od poprzedniej pozycji różni się tym, że kobieta nie jest zwrócona do partnera przodem, ale odwrócona do niego plecami. W tej pozycji również kobieta decyduje o intensywności doznań, sama reguluje tempo i kierunek ruchu bioder (może poruszać się w dół i w górę lub poprzecznie).

  • Pozycja na łyżeczkę

To pozycja, którą często przyjmują pary podczas wspólnego snu, choć dla seksu jest równie przyjemna. Pozwala na niezwykłą bliskość i spójność ciał. Kobieta kładzie się na boku, za nią mężczyzna. By doszło do głębszej penetracji, kobieta musi się bardziej wygiąć. By było jej wygodniej, może trochę unieść nogę – tę, która jest wyżej. Pozycja sprzyja pieszczotom, a jednocześnie nie naraża brzucha na żaden ucisk.

Czytaj także: Przyjemność z seksu: czy jeszcze kiedyś będę ją odczuwać? >>

  • Pozycja tylna (kolankowo-łokciowa)

Kobieta opiera się na łokciach i kolanach, tyłem odwrócona do klęczącego za nią partnera. Jeśli przyszłej mamie jest wygodnie, dla zwiększenia doznań może wyprostować ręce i oprzeć się na dłoniach. W tej pozycji partner kontroluje intensywność ruchów, dlatego powinien być ostrożny i nie wykonywać zbyt głębokich i mocnych pchnięć. Korzyścią tej pozycji jest również możliwość masowania pleców kobiety przez partnera, co da jej dodatkową przyjemność – szczególnie w zaawansowanym etapie ciąży.

  • Pozycja na siedząco

Tu do wyboru partnerzy mają pozycję tylną i przednią. Pierwsza wskazana jest w ostatnim okresie ciąży, gdy duży brzuch może przeszkadzać w bliskości. W tej pozycji znowu partnerka jest osobą dominującą. Siada okrakiem na siedzącego mężczyznę przodem lub tyłem. Kobieta może zmieniać kąt penetracji oraz jej intensywność. Może wykonywać ruchy, które są dla niej i dziecka najbardziej komfortowe. Partner zaś ma możliwość nieograniczonych pieszczot kobiecego ciała, co z pewnością intensyfikuje i jego doznania.


Aktualizacja: 2016-07-31 Publikacja: 2015-06-15
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.