1 TRYMESTR TYDZIEŃ:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
2 TRYMESTR TYDZIEŃ:
3 TRYMESTR TYDZIEŃ:

35 tydzień ciąży

35 tydzień ciąży
35 tydzień ciąży

Kalendarz ciąży: 35 tydzień ciąży to ósmy miesiąc ciąży i trzeci trymestr ciąży. W 35 tygodniu ciąży możesz przestać martwić się porodem przedwczesnym, jeśli był on u ciebie zdiagnozowany. Dzieci, które rodzą się w tym czasie przeżywają w 99 procentach przypadków. Dziecko natomiast zaczyna mieć tzw. marzenia senne. Nie przypominają one snów dorosłych, zawarte są w nim głównie dźwięki i ruch.

Kalendarz ciąży: 35 tydzień ciąży to ósmy miesiąc ciąży i trzeci trymestr ciąży.

35 tydzień ciąży: rozwój ciąży

W 35 tygodniu ciąży skóra na twoim brzuchu już bardzo napięta, ale ma to swoje zalety. Pewnie nieraz śmiejesz się na widok wypukłości przesuwających się pod jej powierzchnią. Co to może być? Łokieć? Piąstka? Pięta? Najprawdopodobniej to pośladki maluszka.

Jeśli zagrażał Ci poród przedwczesny i bardzo bałaś się o przyszłość dziecka, możesz już odetchnąć. 99 procent dzieci urodzonych w 35 tygodniu ciąży jest w stanie przeżyć poza macicą, w większości bez poważniejszych problemów.

35 tydzień ciąży: rozwój ciąży

Ucisk w dole brzucha mógł się nasilić w 35 tygodniu ciąży – to normalne, gdy zwiększa się nacisk płodu na dolny odcinek macicy. Powiększona macica uciska pęcherz moczowy, może więc się zdarzyć bezwiedne popuszczenie moczu. Jeśli nie jesteś pewna, czy to wyciek moczu czy płynu owodniowego, możesz kupić w aptece test na obecność płynu owodniowego w postaci wkładek do bielizny. Jeśli okaże się, że to wody płodowe, jedź do szpitala. Być może okaże się, że to początek porodu.

Nie przejmuj się, jeśli w 35 tygodniu ciąży obrzmiałe dziąsła mogą krwawić podczas mycia zębów. Zmień szczoteczkę na bardziej miękką i myj zęby delikatniej, a jeśli to nie wystarczy, odwiedź stomatologa.

Poród aktywny

Poród aktywny przeznaczony jest dla mam, które chcą w pełni i w zgodzie ze swoim ciałem przeżyć przyjście na świat swojego dziecka. Zapytaliśmy eksperta o to co właściwie znaczy poród aktywny, jakie zalety ma poród aktywny i jak wygląda sala, w której możesz rodzić aktywnie. Dowiesz się również w jakie są niefarmakologiczne sposoby łagodzenia bólu i w jakich pozycjach można urodzić szybciej.

35 tydzień ciąży: rozwój dziecka

W 35 tygodniu ciąży dziecko waży 2,5 kg. Jego długość to 45 cm. Każdego dnia dziecku przybywa 14 g tłuszczu.

W 35 tygodniu ciąży dziecko potrafi wysiusiać codziennie pół litra moczu, a zawarte w nim produkty przemiany materii są filtrowane przez łożysko i przesyłane krwiobiegiem do nerek mamy.

W 35 tygodniu ciąży dziecku w szybkim tempie przybywa komórek mózgowych, przez co górna część ciała staje się coraz cięższa.

Dzieci w 35 tygodniu ciąży dużo śpią i dużo śnią. U dorosłych sny zajmują tylko 25 procent czasu snu, u dziecka w ostatnim miesiącu ciąży - aż 60 procent. Prawdopodobnie nie śnią mu się jednak obrazy, ale dźwięki, dotyk, ruch.

Nie przegap

Z pamiętnika fasolki: 33 tydzień życia (35 tydzień ciąży)

Już prawie nie ma tego meszku, który wcześniej pokrywał całe ciało dziecka – wytarł się. Znajdzie się później w smółce. Resztki tego meszku zostały jeszcze na plecach i ramionach. Najważniejsze, że na głowie dziecko ma już te właściwe włosy, a na twarzy – brwi i rzęsy. Poza tym na palcach rąk i stóp wyrosły paznokcie. Dość twarde i całkiem ostre.

Sprawdź, co wiesz o porodzie?
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
skomentuj
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.