1 TRYMESTR TYDZIEŃ:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
2 TRYMESTR TYDZIEŃ:
3 TRYMESTR TYDZIEŃ:

35 tydzień ciąży

tydzien_35

35 tydzień ciąży: pewnie nieraz śmiejesz się na widok wypukłości przesuwających się pod jej powierzchnią. Co to może być? Najprawdopodobniej to pośladki maluszka.

35 tydzień ciąży: mama

Skóra na twoim brzuchu już bardzo napięta, ale ma to swoje zalety. Pewnie nieraz śmiejesz się na widok wypukłości przesuwających się pod jej powierzchnią. Co to może być? Łokieć? Piąstka? Pięta? Najprawdopodobniej to pośladki maluszka. Ucisk w dole brzucha mógł się nasilić– to normalne, gdy zwiększa się nacisk płodu na dolny odcinek macicy. Jeśli zagrażał Ci poród przedwczesny i bardzo bałaś się o przyszłość dziecka, możesz już odetchnąć. 99% dzieci urodzonych w 35. tygodniu ciąży jest w stanie przeżyć poza macicą, w większości bez poważniejszych problemów. Nie przejmuj się, jeśli obrzmiałe dziąsła mogą krwawić podczas mycia zębów. Zmień szczoteczkę na bardziej miękką i myj zęby bardziej delikatnie, a jeśli to nie wystarczy, odwiedź stomatologa.

Poród - wyprawka do szpitala

Termin porodu zbliża sie wielkimi krokami. Już 3-4 tygodnie przed rozwiązaniem przygotuj rzeczy dla siebie i dziecka.

35 tydzień ciąży: rozwój dziecka

Każdego dnia dziecku przybywa 14 g tłuszczu. Teraz słodki ciężar do noszenia to 2,5 kg. Długość szkraba - 45 cm. Codziennie maleństwo potrafi wysiusiać pół litra moczu, a zawarte w nim produkty przemiany materii są filtrowane przez łożysko i przesyłane krwiobiegiem do nerek mamy. Marzenia senne to coś, co dzidziusie lubią najbardziej. U dorosłych zajmują one tylko 25 procent czasu snu, u dziecka w ostatnim miesiącu ciąży - aż 60 procent. Prawdopodobnie nie śnią mu się jednak obrazy, ale dźwięki, dotyk, ruch.

Z pamiętnika fasolki: 33 tydzień życia (35 tydzień ciąży)

Już prawie nie mam tego meszku, który wcześniej pokrywał całe moje ciało – wytarł się. Znajdziecie go później w... smółce, czyli mojej pierwszej kupce. Resztki tego meszku zostały jeszcze na plecach i ramionach, ale kto by się tym przejmował. Ważne, że na głowie mam już te właściwe włosy, a na twarzy – brwi i rzęsy. Poza tym na palcach rąk i stóp wyrosły paznokcie. Dość twarde i podobno całkiem ostre, ale na razie nie mam na kim ich wypróbować, bo przecież nie będę się samookaleczać – z psychiką u mnie wszystko w porządku.

forum.mjakmama24.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama24.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.