1 TRYMESTR TYDZIEŃ:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
2 TRYMESTR TYDZIEŃ:
3 TRYMESTR TYDZIEŃ:

35 tydzień ciąży

35 tydzień ciąży
35 tydzień ciąży

W 35 tygodniu ciąży możesz przestać martwić się porodem przedwczesnym, jeśli był on u ciebie zdiagnozowany. Dzieci, które rodzą się w tym czasie przeżywają w 99 procentach przypadków. Dziecko natomiast zaczyna mieć tzw. marzenia senne. Nie przypominają one snów dorosłych, zawarte są w nim głównie dźwięki i ruch.

35 tydzień ciąży: mama

Skóra na twoim brzuchu już bardzo napięta, ale ma to swoje zalety. Pewnie nieraz śmiejesz się na widok wypukłości przesuwających się pod jej powierzchnią. Co to może być? Łokieć? Piąstka? Pięta? Najprawdopodobniej to pośladki maluszka. Ucisk w dole brzucha mógł się nasilić– to normalne, gdy zwiększa się nacisk płodu na dolny odcinek macicy. Jeśli zagrażał Ci poród przedwczesny i bardzo bałaś się o przyszłość dziecka, możesz już odetchnąć. 99 procent dzieci urodzonych w 35. tygodniu ciąży jest w stanie przeżyć poza macicą, w większości bez poważniejszych problemów. Nie przejmuj się, jeśli obrzmiałe dziąsła mogą krwawić podczas mycia zębów. Zmień szczoteczkę na bardziej miękką i myj zęby bardziej delikatnie, a jeśli to nie wystarczy, odwiedź stomatologa.

Poród aktywny

Poród aktywny przeznaczony jest dla mam, które chcą w pełni i w zgodzie ze swoim ciałem przeżyć przyjście na świat swojego dziecka. Zapytaliśmy eksperta o to co właściwie znaczy poród aktywny, jakie zalety ma poród aktywny i jak wygląda sala, w której możesz rodzić aktywnie. Dowiesz się również w jakie są niefarmakologiczne sposoby łagodzenia bólu i w jakich pozycjach można urodzić szybciej.

35 tydzień ciąży: rozwój dziecka

Każdego dnia dziecku przybywa 14 g tłuszczu. Teraz słodki ciężar do noszenia to 2,5 kg. Długość szkraba - 45 cm. Codziennie maleństwo potrafi wysiusiać pół litra moczu, a zawarte w nim produkty przemiany materii są filtrowane przez łożysko i przesyłane krwiobiegiem do nerek mamy. Marzenia senne to coś, co dzidziusie lubią najbardziej. U dorosłych zajmują one tylko 25 procent czasu snu, u dziecka w ostatnim miesiącu ciąży - aż 60 procent. Prawdopodobnie nie śnią mu się jednak obrazy, ale dźwięki, dotyk, ruch.

Nie przegap

Z pamiętnika fasolki: 33 tydzień życia (35 tydzień ciąży)

Już prawie nie mam tego meszku, który wcześniej pokrywał całe ciało dziecka – wytarł się. Znajdzie się później w smółce. Resztki tego meszku zostały jeszcze na plecach i ramionach. Najważniejsze, że na głowie pociecha ma już te właściwe włosy, a na twarzy – brwi i rzęsy. Poza tym na palcach rąk i stóp wyrosły paznokcie. Dość twarde i całkiem ostre.

forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
skomentuj
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.