Jak wygląda kobieta po porodzie? Prawdziwe zdjęcia kobiety w połogu!

Kobieta po porodzie
fot.: thinkstockphotos.com

Kobieta w pierwszych tygodniach po porodzie nie wygląda jak szczupła, uśmiechnięta i pełna życia mama z reklam. Pierwszy tydzień połogu to brzuch niewiele mniejszy niż podczas ciąży, maksymalnie spuchnięte stopy i ból krocza lub rany po cesarskim cięciu. Kto nie był na oddziale położniczym - zderzenie rzeczywistości z obrazem serwowanym w mediach może być bardzo szokujące!

Połóg to trudny czas dla kobiety

Połóg trwa około 6 tygodni i to trudny czas dla większości kobiet. Oznacza on gojenie się rany krocza lub brzucha, jeśli ciąża została rozwiązana przez cesarskie cięcie, opuchnięte stopy i krwawienie, a co się z tym wiąże noszenie podkładów i majtek poporodowych. Oczywiście są to dolegliwości, z którymi każda kobieta musi sobie sprawnie radzić bo najważniejsza jest opieka nad noworodkiem, a dziecko wymaga jej 24 godziny na dobę. Pierwsze dni po porodzie mogą być wyjątkowo trudne, w końcu trzeba oswoić się z nową sytuacją.

Sprawdź również kalendarz rozwoju dziecka >>

Nie przegap

Pierwsze próby karmienia piersią

Często dodatkowym powodem do stresu jest karmienie piersią. Zanim matka i dziecko znajdą właściwy rytm, może się okazać, że potrzebne będą porady pielęgniarki laktacyjnej. Niestety na jednej poradzie może się nie skończyć i przez kilkudniowy pobyt w szpitalu przy karmieniu będzie nam pomagało kilka osób. Nie można się jednak poddawać! Trzeba pamiętać, że problemy z laktacją czy karmieniem piersią nie muszą oznaczać rezygnacji z naturalnego karmienia. Warto wypróbować kilka metod i skonsultować się z położną laktacyjną zanim podejmiemy decyzję o karmieniu mlekiem modyfikowanym. 

Co się dzieje kilka godzin po urodzeniu dziecka? >>

Jak naprawdę wygląda kobieta w połogu?

Amerykańska blogerka Becky Vieira opublikowała na swoim koncie na Instagramie zdjęcia z pierwszego tygodnia po porodzie. Kobieta postanowiła pokazać, jak faktycznie wygląda kobieta w połogu. Zdjęcia są bardzo naturalistyczne i ukazują szpitalną rzeczywistość kobiet tuż po porodzie. 

10 objawów, które powinny zaniepokoić w czasie połogu >>

 

Aktualizacja: 2016-12-30 Publikacja: 2016-11-07
Ocena: 4
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.