Zdrowie kobiety

Krwawnik pospolity to zioło polecane kobietom w medycynie naturalnej na zaburzenia miesiączkowania. Ziele krwawnika działa rozluźniająco na macicę, spożywanie herbatki z krwawnika pospolitego przyniesie więc ulgę w trakcie bolesnych miesiączek. Jakie właściwości ma ziele krwawnika i jak przyrządzić z niego napar?
Hiperurykemia to termin, którym określa się podwyższony poziom kwasu moczowego we krwi. Tak jak u części ludzi przebiega ona całkowicie bezobjawowo, tak u innych prowadzi ona do rozmaitych problemów, których przykładem mogą być silne dolegliwości bólowe. Jakie mogą być przyczyny hiperurykemii, czym grozi ten stan i co zrobić w razie jego wystąpienia – jak leczy się hiperurykemię?
Hipoglikemia, czyli niedocukrzenie, oznacza obniżony poziom glukozy we krwi. Jest to poważny stan, który może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia.
Czujesz się słabo, masz ciągle zawroty głowy i pogorszoną tolerancję wysiłku? To może być bradykardia, czyli spowolnienie czynności serca. Kiedy jednak można mówić o tym, że serce pacjenta bije zbyt wolno? Jakie mogą być przyczyny bradykardii i jak można leczyć ten problem?
Premenopauzą nazywa się okres życia kobiety, który poprzedza wystąpienie u niej ostatniej miesiączki, czyli menopauzy. Jakie objawy sugerują premenopauzę i w jakim wieku się ona pojawia? Co zrobić wtedy, gdy dolegliwości związane z premenopauzą są dla pacjentki bardzo uciążliwe – czy istnieją jakieś metody leczenia tego stanu?
Katar z krwią to objaw, który zazwyczaj wzbudza bardzo duże zaniepokojenie, tymczasem jego przyczyną mogą być zarówno bardzo nawet błahe problemy, jak i poważne schorzenia. Jak więc stwierdzić, kiedy katar z krwią powinien niepokoić, a kiedy można cierpliwie czekać, aż problem ten ustąpi?
Miesiączka: utrapienie niejednej kobiety, a na dodatek pojawiające się cyklicznie. Dlaczego i po co kobiety miesiączkują? Jakimi cechami charakteryzuje się prawidłowe miesiączkowanie i jakie mogą być zaburzenia miesiączkowania?
Wiedza o tym, kiedy są dni niepłodne jest niezbędna, gdy chcesz uniknąć ciąży. Jak wyliczyć dni niepłodne, w czasie których możesz współżyć, bez ryzyka, że zajdziesz w ciążę? 
Prolaktyna to hormon, który jest organizmowi potrzebny, jednakże jego nadmiar prowadzić może do wielu różnych problemów zdrowotnych. Jakie są funkcje prolaktyny i co się dzieje wtedy, gdy w organizmie dochodzi do zaburzeń dotyczących ilości tego hormonu?
Mastopatia to problem, który pojawia się u wielu kobiet i mimo, że jest całkowicie niegroźna, może prowadzić do silnego zaniepokojenia – zmiany, które pojawiają się w jej przebiegu, mogą sugerować chorobę nowotworową piersi. Czym dokładnie jest mastopatia, jakie daje i objawy i czy trzeba ją leczyć?
Nie mam okresu. Brak miesiączki w spodziewanym terminie: pierwszą przyczyną o jakiej myślimy jest ciąża. Co jednak zrobić, gdy test ciążowy temu zaprzecza? Czy mamy powody do niepokoju? Dowiedz się, co może prowadzić do zaburzeń miesiączkowania i jakie powinnaś wykonać badania diagnostyczne.
Ciąża urojona od strony biologicznej zdarza się częściej niż sądzimy. Jest zaburzeniem psychicznym, które ma swoje podstawy w silnym pragnieniu posiadania dzieci. Jakie są objawy ciąży urojonej i jak leczy się to zaburzenie wskazuje dr Justyna Świerczyńska, psycholog.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, jak jakie prawa i przywileje mają ciężarne zatrudnione na etacie, a także: co pomoże ci urodzić naturalnie i jak wspierać wcześniaka. Przeczytaj również, jaką matę edukacyjną kupić niemowlakowi.

Kup dostęp od 2,50 zł
okladka m jak mama 09/19