Zdrowie kobiety

Krwawnik pospolity to zioło polecane kobietom w medycynie naturalnej na zaburzenia miesiączkowania. Ziele krwawnika działa rozluźniająco na macicę, spożywanie herbatki z krwawnika pospolitego przyniesie więc ulgę w trakcie bolesnych miesiączek. Jakie właściwości ma ziele krwawnika i jak przyrządzić z niego napar?
Estrogeny są żeńskimi hormonami płciowymi, odpowiadającymi za płodność, cykl menstruacyjny, samopoczucie oraz chroniącymi przed osteoporozą, chorobami serca i miażdżycą. Czy wiesz, że zaburzenia w ich produkcji mogą być spowodowane naszą dietą.
Czy kiedykolwiek zdarzały ci się problemy z utrzymywaniem masy ciała na tym samym poziomie? Zmienność nastrojów? Zaburzenia miesiączkowania? Myślę, że każda z Nas może odpowiedzieć twierdząco na to pytanie. Powodem tych stanów są hormony, które mają ogromny wpływ na nasz organizm i codziennie funkcjonowanie.
Masaż leczniczy pomaga wrócić do pełnej sprawności fizycznej po urazach. Może być wykonywany na różnych częściach ciała i wyróżnia się wieloma rodzajami, a także technikami, które są dobierane indywidualnie w zależności od typu urazu i miejsca na ciele.
Spuchnięty, nabrzmiały brzuch stanowi jeden z symptomów zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Objaw ten pojawia się zwykle na początku miesiączki lub kilka dni przed jej wystąpieniem. Może powodować fizyczny dyskomfort i wpływać na samopoczucie psychiczne. Czym dolegliwość ta jest spowodowana i jak można sobie z nią poradzić?
Nietolerancja fruktozy to problem, o którym mówi się zdecydowanie rzadziej niż o innych nietolerancjach pokarmowych, a który jednak może mieć naprawdę poważne konsekwencje: problemy natury trawiennej, osłabiona odporność. Jakie objawy mogą sugerować nietolerancję fruktozy i jakie leczenie zaleca się osobom, które na nią cierpią?
Żelazo to jeden z najważniejszych dla ludzkiego organizmu mikroelementów. Obecne jest ono w hemoglobinie (i dzięki niemu może ona transportować tlen), jak i w wielu różnych enzymach. Zrozumiałe jest więc to, że niedobór żelaza stanowić może poważny problem – jakie objawy sugerują deficyt tego mikroelementu w organizmie i co można zrobić, aby uzupełnić niedobory żelaza?
Helicobacter pylori to bakteria, którą w Polsce zakażonych jest nawet 80% dorosłych osób. U większości pacjentów stan ten nie prowadzi do występowania jakichkolwiek dolegliwości, z drugiej jednak strony dość wyraźnie zauważalny jest związek H. pylori z chorobą wrzodową. Jakie badania pozwalają rozpoznać tę infekcję i jakie są możliwości jej leczenia?
Sypiasz przez 8-9 godzin na dobę, a i tak za dnia brakuje ci energii i odczuwasz zmęczenie? Możliwe, że winny jest za to bezdech senny. Przy jego podejrzeniu warto wykonać niezbędne badania, ponieważ następstwa występowania u pacjenta bezdechu sennego zdecydowanie można uznawać za bardzo nawet groźne.
Dna moczanowa to schorzenie, którego istotą jest odkładanie się kryształów kwasu moczowego w obrębie stawów. Prowadzi ona do występowania silnych dolegliwości bólowych, ale i innych jeszcze nieprzyjemnych objawów. O jakich problemach mowa, co doprowadza do dny moczanowej i jak można leczyć tę chorobę?
Dieta lekkostrawna to jadłospis stosowany w specjalnych przypadkach m.in. u osób z chorobami układu pokarmowego, z objawami takimi jak zgaga i zaparcia oraz przed zabiegami chirurgicznymi. Co jeść na diecie lekkostrawnej, a czego kategorycznie nie?
Dopamina bywa uznawana za hormon szczęścia i miłości, a czasami nawet określa się ją mianem naturalnego dopalacza. Jest ona jednym z neuroprzekaźników, które występują u każdego człowieka i pełni wiele ważnych funkcji, np. wpływa na nasze ruchy. Czym jest dopamina?

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, dlaczego w ciąży boli kręgosłup i jak można sobie pomóc w takiej sytuacji. A także: jakie formalności trzeba załatwić po urodzeniu dziecka, kiedy warto kupić niemowlakowi szumiącą zabawkę i jak przystawiać malca do piersi.

Kup dostęp od 2,50 zł
mjm 12/19