Zdrowie kobiety

Krwawnik pospolity to zioło polecane kobietom w medycynie naturalnej na zaburzenia miesiączkowania. Ziele krwawnika działa rozluźniająco na macicę, spożywanie herbatki z krwawnika pospolitego przyniesie więc ulgę w trakcie bolesnych miesiączek. Jakie właściwości ma ziele krwawnika i jak przyrządzić z niego napar?
Mastektomia to zabieg polegający na usunięciu jednej lub obu piersi. Wbrew pozorom wykonuje się ją nie tylko u pacjentek chorujących na raka piersi. Jakie są wskazania do mastektomii, jak przebiega zabieg i co czeka kobietę już po operacji?
Opryszczka, czyli inaczej zimno na ustach, pojawia się bardzo często w okresie jesiennym oraz wtedy kiedy nasz organizm jest osłabiony. Łatwo ją wyleczyć, jednak czasami może pozostać po niej blizna. Jak się pozbyć śladów po opryszczce?
Piękna opalenizna okazuje się dla wielu z nas zbyt silną pokusą. Chcemy jak najszybciej ją uzyskać, a pierwszym tego rezultatem są często oparzenia słoneczne. Co robić w takiej sytuacji? Poznaj domowe sposoby na oparzenia słoneczne.
Kobiety cierpią na wiele trudnych problemów zdrowotnych. Chociaż raporty wykazują, że panie żyją dłużej od mężczyzn, to wcale nie oznacza, że są zdrowsze. Jakie problemy zdrowotne najczęściej dotykają kobiety?
Po wyrwaniu ósemki nie wszystko nam wolno. Dentyści zalecają jedzenie określonych produktów, które nie podrażnią świeżej rany i nie przysporzą więcej bólu. Jeśli zastosujesz się do ich rad, rekonwalescencja przebiegnie sprawniej i mniej boleśnie.
Miesiączka wiąże się z utratą krwi i osłabieniem, a długie opalanie się też osłabia organizm, może nawet doprowadzić do udaru cieplnego. Czy to znaczy, że w czasie miesiączki jest ono absolutnie zakazane?
Choroby przenoszone przez komary kojarzą się przede wszystkim z tropikami i żyjącymi tam komarami tygrysimi. Jednak już w Europie i w Polsce sporadycznie pojawiają się przypadki groźnych chorób przenoszonych przez komary. Czym można zarazić się po ukąszeniu komara?
Estrogeny są żeńskimi hormonami płciowymi, odpowiadającymi za płodność, cykl menstruacyjny, samopoczucie oraz chroniącymi przed osteoporozą, chorobami serca i miażdżycą. Czy wiesz, że zaburzenia w ich produkcji mogą być spowodowane naszą dietą.
Czy kiedykolwiek zdarzały ci się problemy z utrzymywaniem masy ciała na tym samym poziomie? Zmienność nastrojów? Zaburzenia miesiączkowania? Myślę, że każda z Nas może odpowiedzieć twierdząco na to pytanie. Powodem tych stanów są hormony, które mają ogromny wpływ na nasz organizm i codziennie funkcjonowanie.
Masaż leczniczy pomaga wrócić do pełnej sprawności fizycznej po urazach. Może być wykonywany na różnych częściach ciała i wyróżnia się wieloma rodzajami, a także technikami, które są dobierane indywidualnie w zależności od typu urazu i miejsca na ciele.
Spuchnięty, nabrzmiały brzuch stanowi jeden z symptomów zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Objaw ten pojawia się zwykle na początku miesiączki lub kilka dni przed jej wystąpieniem. Może powodować fizyczny dyskomfort i wpływać na samopoczucie psychiczne. Czym dolegliwość ta jest spowodowana i jak można sobie z nią poradzić?

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, co jeść w ciąży, by nie mieć anemii i jakie nazwisko może nosić nowo narodzone dziecko. Przeczytaj również o tym, jak uniknąć błędów przy karmieniu piersią i dowiedz się, co czuje rodzący się maluch

Sprawdź
okladka m jak mama 1/20