Zdrowie kobiety

Krwawnik pospolity to zioło polecane kobietom w medycynie naturalnej na zaburzenia miesiączkowania. Ziele krwawnika działa rozluźniająco na macicę, spożywanie herbatki z krwawnika pospolitego przyniesie więc ulgę w trakcie bolesnych miesiączek. Jakie właściwości ma ziele krwawnika i jak przyrządzić z niego napar?
Ropień w piersiach to rzadkie powikłanie zapalenia piersi – dość częstej dolegliwości karmiących mam. Zobacz, jak nie dopuścić do jego powstania i jak leczyć ropień w piersiach, gdy już się pojawi.
Kobiety po ciąży martwią się o sylwetkę. Presja bycia szczupłą jest duża, a powrót brzucha po porodzie do wyglądu sprzed ciąży może skutecznie utrudniać rozstęp mięśni prostych brzucha. Sprawdź, na czym polega ta przypadłość, jak można ją zdiagnozować oraz jakie ćwiczenia na brzuch po porodzie pomogą ją wyleczyć.
Poporodowe nietrzymanie stolca i gazów to wstydliwy problem, dlatego wiele kobiet nie chce o nim mówić, nawet najbliższym, nie mówiąc już o lekarzu. Tymczasem warto to zrobić, ponieważ tę przykrą dolegliwość można leczyć. Kiedy mówimy o nietrzymaniu stolca po porodzie i jakie są przyczyny problemów z kontrolą wypróżnień?
Nie ma chyba na świecie osoby, która choć raz nie przeżyła bezsennej nocy lub choćby dość długiego zasypiania. Wizja stresującego dnia, lęk przed niewyspaniem i wiele innych czynników powoduje problemy z zaśnięciem. Jakich błędóew unikać wieczorem, by dodatkowo nie pogarszyć sytuacji. Jak szybko zasnąć?
Bliznowiec to zmiana skórna, która może pojawić się po jakiejś operacji, np. cesarskim cięciu, ale i po oparzeniu czy wskutek… piercingu. Co odpowiada za pojawianie się bliznowców u niektórych ludzi i jakie są możliwości usuwania tego rodzaju zmian?
Przemęczenie, to najkrótsza droga do depresji! Problemy z koncentracją, brak chęci do działania, zawroty i bóle głowy - to tylko niektóre z pierwszych symptomów przemęczenia. Jeśli je zlekceważysz, szybko obiją się na twoim zdrowiu fizycznym i psychicznym.
Adaptogeny zyskują coraz większą popularność w Polsce. Ich naturalne pochodzenie budzi zainteresowanie wśród ludzi, którzy wykorzystują ich cechy i właściwości na wzór ludów wschodnich sprzed tysięcy lat. Czym są adaptogeny i jakie mają właściwości?
Antykoncepcja w okresie karmienia piersią to temat niezwykle ważny dla kobiet, które niedawno urodziły. Czym jest niepłodność laktacyjna oraz jakie są dostępne rodzaje antykoncepcji dla karmiącej mamy?
Ciągła senność i zmęczenie może być przejściową niedyspozycją, albo objawem choroby. Jakie są przyczyny senności w ciągu dnia? Warto to sprawdzić!
Wydzielina z pochwy u zdrowej kobiety jest bezzapachowa, jednolita i obfita. Świadczy o prawidłowo przebiegającym cyklu miesiączkowym. U kobiet zmagających się z infekcją intymną, jej kolor się zmienia: może stać się żółty, zielony, brązowy, różowy, szary. Zmienia się również konsystencja wydzieliny z pochwy: pojawiają się w niej grudki czy skrzepy. Przeczytaj, o czym może świadczyć kolor wydzieliny i kiedy trzeba zgłosić się do ginekologa.
Drzemka w ciągu dnia może być zbawienna dla twojego zdrowia i samopoczucia. Nie powiemy ci, jak sprawić, by doba rozciągnęła się akurat w tym momencie, gdy w końcu uda ci się usnąć. Możemy za to podpowiedzieć, jak efektywnie wykorzystać krótką drzemkę, aby maksymalnie zregenerować siły.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza