Zdrowie kobiety

Krwawnik pospolity to zioło polecane kobietom w medycynie naturalnej na zaburzenia miesiączkowania. Ziele krwawnika działa rozluźniająco na macicę, spożywanie herbatki z krwawnika pospolitego przyniesie więc ulgę w trakcie bolesnych miesiączek. Jak przyrządzić taki napar?
Urodziłaś dziecko i dostrzegasz, że zdarza ci się mimowolnie popuszczać mocz? Ten problem nie zniknie sam, jeśli w porę nie udasz się na konsultację do specjalisty. Ginekolog lub fizjoterapeuta uroginekolog będzie w stanie ocenić, jaka jest przyczyna tego stanu rzeczy i jak można mu zaradzić. Warto także zadbać o prawidłowe funkcjonowanie pęcherza moczowego i dróg moczowych oraz mięśni.

Materiał sponsorowany

Torbiel w piersiach to zmiana łagodna, która dość często pojawia się u młodych kobiet. Nietrudno się dziwić, że jej wykrycie – np. podczas samobadania piersi – budzi lęk. Torbiel w piersiach nie jest groźna, trzeba jednak wiedzieć, że obecny w obrębie gruczołów piersiowych twór jest właśnie cystą. Jakie są cechy torbieli w piersiach i jakie badania pozwalają je rozpoznać?
Domowe sposoby na oparzenia słoneczne mogą być równie skuteczne, jak kosmetyki i preparaty apteczne. Co robić, gdy twoja skóra ulegnie oparzeniom słonecznym? Zacznij od chłodnej kąpieli, później zrób kompres z mleka.
Pęcherz moczowy to zbiornik moczu, który spływa z moczowodów. Pusty pęcherz moczowy budową przypomina lejek i jest wielkości cytryny. Wypełniony moczem przybiera kształt  i rozmiar pomarańczy. Jakie funkcje pełni pęcherz moczowy i jakie choroby mu grożą?
Łyżeczkowanie macicy w medycynie nazywane jest abrazją macicy. Mimo że większość kobiet wie, co oznacza to pojęcie, nie do końca zdaje sobie sprawę, na czym ten zabieg tak naprawdę polega i kiedy się go wykonuje. Co każda kobieta powinna wiedzieć o abrazji macicy?
Coraz więcej kobiet całkowicie rezygnuje z noszenia stanika na co dzień. Duża grupa z nas zdejmuje go zawsze od razu po przyjściu do domu. W związku z tym nasuwają się pytania - czy chodzenie bez biustonosza jest w ogóle zdrowe? Czy wpływa na jędrność i wygląd piersi? Jakie ma korzyści? Kiedy lepiej nie rezygnować z założenia stanika?
Dla wielu osób sposób oddawania moczu przez kobiety może wydać się problemem banalnym i nieistotnym, niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z jego wpływu na nasze zdrowie w przyszłości. Dlaczego siusiania "na Małysza", które często stosujemy w publicznych toaletach, nie jest dobre dla naszego zdrowia?
Brodawczak ludzki to wirus, który może wywoływać wiele różnych problemów zdrowotnych, w tym także nowotworów. W jaki sposób zarażamy się brodawczakiem? Kto jest najbardziej narażony na to zakażenie i jakie są sposoby zapobiegania zarażeniu brodawczakiem?
Lato to czas, gdy po lody sięgamy znacznie częściej. Przyjemnie chłodzą w upalne dni, bo są zimne, a dodatkowo - dobrze smakują. Jednak nie wszystkie lody są sobie równe. Jeden rodzaj lodów należy szczególnie omijać. Sprawdź, które lody są najgorsze i jaki może być ich wpływ na nasze zdrowie.
Okres połogu jest dla kobiety trudny nie tylko pod względem psychicznym – kiedy cała uwaga koncentruje się na potrzebach nowo narodzonego dziecka, ale także fizycznym – z powodu bólu krocza lub tworzącej się blizny po cesarskim cięciu. Aby złagodzić dolegliwości bólowe wynikające z połogu, a tym samym uczynić ten okres bardziej komfortowym, warto zadbać o właściwą pielęgnację. Zobacz, jak zrobić to właściwie.

Materiał sponsorowany

Rak piersi to najczęstszy kobiecy nowotwór. Objawem nowotworu piersi może być m.in. wystąpienie niewielkiego guzka w obrębie piersi, ale i zmiana kształtu brodawki sutkowej. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek niepokojących objawów ze strony swoich piersi, pacjentka powinna jak najpilniej udać się do lekarza – rak piersi jest bowiem w pełni wyleczalny, o ile tylko jego leczenie zostanie rozpoczęte w odpowiednim momencie.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza