Zdrowie kobiety

Krwawnik pospolity to zioło polecane kobietom w medycynie naturalnej na zaburzenia miesiączkowania. Ziele krwawnika działa rozluźniająco na macicę, spożywanie herbatki z krwawnika pospolitego przyniesie więc ulgę w trakcie bolesnych miesiączek. Jakie właściwości ma ziele krwawnika i jak przyrządzić z niego napar?
Ile trwa grypa? Wielu z nas tego nie wie. O ile objawy grypy są pacjentom raczej powszechnie znane, o tyle wiedza dotycząca czasu trwania grypy i okresu, przez jaki mogą utrzymywać się dolegliwości związane z tą chorobą jest zagadką. Jak długo trwa grypa i które jej objawy mogą utrzymywać się najdłużej?
Cytologia to jedno z podstawowych badań przeprowadzanych przez ginekologów. Najważniejszym celem jej wykonywania jest wczesne wykrywanie zmian przednowotworowych oraz raka szyjki macicy. Kiedy zrobić badanie cytologiczne i jak się do niego przygotować? Czy każdy nieprawidłowy wynik cytologii oznacza raka?
Odciski na stopach miał pewnie każdy z nas, przynajmniej raz w życiu - np. po kupieniu nowych butów. Odciski mogą pojawić się na pięcie, palcach czy też między nimi. Zdarzają się zarówno kobietom często chodzącym w szpilkach, jak i podczas np. wędrówek górskich czy biegania. Jak szybko i skutecznie można się pozbyć odcisków? Co robić, aby uniknąć odcisków?
Wolne rodniki są odpowiedzialne za wiele chorób i starzenie się skóry. Antyoksydanty, to natomiast substancje, które je zwalczają. Sprawdź, czym są wolne rodniki i antyoksydanty, skąd się biorą i jak zachować równowagę między nimi?
Prolaktyna to hormon, który jest organizmowi potrzebny, jednakże jego nadmiar prowadzić może do wielu różnych problemów zdrowotnych. Jakie są funkcje prolaktyny i co się dzieje wtedy, gdy w organizmie dochodzi do zaburzeń dotyczących ilości tego hormonu?
Estrogeny to jedne z dwóch głównych grup kobiecych hormonów płciowych. Wpływają na cykl miesiączkowy, ale i zapobiegają osteoporozie oraz wpływają na gospodarkę lipidową. Estrogeny są ważne dla funkcjonowania organizmu, znajdują też zastosowanie w lecznictwie. Czym są estrogeny i jak się je wykorzystuje w medycynie?
Naukowcy udowodnili, że kawa wypita na pusty żołądek może fatalnie wpływać na metabolizm. Przed poranną dawką kofeiny lepiej jest więc zjeść śniadanie.
Ropny katar to jeden z rodzajów ostrego nieżytu nosa. Katar jest jednym z objawów przeziębienia. Często traktowany jest jako błaha, ale uciążliwa dolegliwość, jednak kiedy się zmienia się jego charakter należy odwiedzić lekarza. Jak wygląda katar ropny i o czym świadczy ropna wydzielina z nosa?
Nietrzymanie moczu (NTM) występuje u około 8 proc. Polaków i dotyczy wszystkich, bez względu na płeć. Może mieć ono różne przyczyny, rodzaje i nasilenie, dlatego bardzo ważne jest właściwe rozpoznanie i leczenie nietrzymania moczu. Jak wygląda leczenie NTM u dorosłych, a jak u dzieci?
Zioła na nietrzymanie moczu nie mają udowodnionej skuteczności w leczeniu tej choroby. Co więcej - niektóre zioła, zwłaszcza te przyjmowane na własną rękę, mogą wręcz nasilić problem. W jakich przypadkach zioła na nietrzymanie moczu mogą pomóc, a których ziół na nietrzymanie moczu lepiej unikać?
Zespół jelita drażliwego jest chorobą, o której kiedyś wspominało się niewiele, dziś – przez to, że zmaga się z nim naprawdę wiele osób – termin ten jest dość powszechnie znany. Jakie są objawy zespołu jelita drażliwego, na czym polega jego leczenie i czy pacjenci, którzy cierpią na tę jednostkę, powinni stosować jakąś specjalną dietę?

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych!

Pobierz
Dziecko zakupy i my