Zdrowie kobiety

Krwawnik pospolity to zioło polecane kobietom w medycynie naturalnej na zaburzenia miesiączkowania. Ziele krwawnika działa rozluźniająco na macicę, spożywanie herbatki z krwawnika pospolitego przyniesie więc ulgę w trakcie bolesnych miesiączek. Jakie właściwości ma ziele krwawnika i jak przyrządzić z niego napar?
Zespół napięcia przedmiesiączkowego, znany bardziej jako PMS, odnosi się do objawów psychicznych i fizycznych występujących cyklicznie w okresie poprzedzającym menstruację. Jak wyglądają i skąd się biorą objawy w PMS? Czy można leczyć zespół napięcia przedmiesiączkowego?
Gronkowiec złocisty to bakteria, która może wywoływać wiele chorób: m.in. do zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych czy ropień. Spożycie toksyn gronkowcowych może skutkować zatruciem pokarmowym. W jaki sposób zarażamy się jednak gronkowcem i jak przebiega leczenie zakażeń gronkowcowych?
Zapalenie oskrzeli może być ostre i wtedy jest zwykle wywołane przez wirusy, wyróżnia się jednak i przewlekłe zapalenie oskrzeli, do którego doprowadza najczęściej palenie tytoniu. Dlatego przewlekła zapalenie oskrzeli jest zwykle problemem wyłącznie ludzi dorosłych. Jakie są objawy i jakie jest leczenie przewlekłego zapalenia oskrzeli?
Zarażenie chlamydią może nie dawać żadnych objawów. Nie oznacza to jednak, że chlamydia jest niegroźna – przewlekła infekcja tą bakterią grozi bowiem zarówno zapaleniem stawów, jak i tym, że kobiety staną się całkowicie bezpłodne. Jakie są objawy chlamydii i jak wygląda leczenie chlamydiozy.
Niedobór witaminy B12 jest powszechny u osób, które jedzą mało mięsa lub nie jedzą go wcale — ale nie tylko u nich. W dodatku objawy niedoboru tej witaminy do złudzenia przypominają objawy różnych chorób, co bywa mylące nawet dla lekarzy. Warto więc wiedzieć, jak objawia się niedobór witaminy B12 i jak ją uzupełniać.
Cytując Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników „Idealna antykoncepcja powinna być bezpieczna, skuteczna, odwracalna, prosta w użyciu, być szeroko dostępna i mieć niską cenę”. Ważne jest również, aby nie powodowała nieprzyjemnych działań niepożądanych. Jakie są więc charakterystyczne dolegliwości związane ze źle dobranymi tabletkami antykoncepcyjnymi?
Histerektomia, czyli chirurgiczne usunięcie macicy jest drugą po cięciu cesarskim najczęściej wykonywaną operacją ginekologiczną. Co roku w Polsce wykonuje się ok. 60 tysięcy zabiegów histerektomii.
Poporodowe nietrzymanie stolca i gazów to wstydliwy problem, dlatego wiele kobiet nie chce o nim mówić, nawet najbliższym, nie mówiąc już o lekarzu. Tymczasem warto to zrobić, ponieważ tę przykrą dolegliwość można leczyć. Kiedy mówimy o nietrzymaniu stolca po porodzie i jakie są przyczyny problemów z kontrolą wypróżnień?
Dna moczanowa to schorzenie, którego istotą jest odkładanie się kryształów kwasu moczowego w obrębie stawów. Dna moczanowa prowadzi do występowania silnych dolegliwości bólowych, ale i innych jeszcze nieprzyjemnych objawów. Jaka jest przyczyna i jakie są objawy dny moczanowej?
Pielęgnacja uszu nie powinna być przypadkowa i sporadyczna. Trzeba o nie dbać regularnie i w odpowiedni sposób, ponieważ to delikatny i podatny na infekcje narząd. Sprawdź, jak prawidłowo dbać o uszy.

Materiał sponsorowany

Oksytocyna jest kojarzona głównie z ciążą i z karmieniem piersią, w rzeczywistości hormon ten jednak wywiera zdecydowanie więcej działań. Oksytocyna jest bowiem związana zarówno z seksualnością, jak i z... emocjami. Jakie są inne efekty działania oksytocyny i z jakich powodów oksytocynę stosuje się w lecznictwie?

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my