Zdrowie kobiety

Krwawnik pospolity to zioło polecane kobietom w medycynie naturalnej na zaburzenia miesiączkowania. Ziele krwawnika działa rozluźniająco na macicę, spożywanie herbatki z krwawnika pospolitego przyniesie więc ulgę w trakcie bolesnych miesiączek. Jakie właściwości ma ziele krwawnika i jak przyrządzić z niego napar?
Zdarza się, że nadchodzi termin miesiączki, jednak zamiast krwawienia, do jakiego byłaś dotąd przyzwyczajona, pojawia się zaledwie plamienie. Przeczytaj, co to oznacza i czy jest powodem do niepokoju.
Krwawienie po stosunku - czy powinno budzić niepokój? Dostrzegłaś na bieliźnie plamienie po stosunku? Po współżyciu zauważyłaś ślady krwi na pościeli a przecież wcale nie spodziewasz się okresu? Przeczytaj albo posłuchaj, a dowiesz się, o czym może świadczyć krwawienie z pochwy i kiedy trzeba iść do ginekologa.
Wysiłkowe nietrzymanie moczu, luźność pochwy, rozciągnięcie wejścia pochwy i nieestetyczne blizny po nacięciu krocza to tylko niektóre wstydliwe problemy, z którymi zmagają się kobiety po porodzie. O tym, jak współczesna ginekologia radzi sobie z nimi rozmawiamy z dr. Dawidem Serafinem, ginekologiem estetycznym z Kliniki Chirurgii Plastycznej Dr Szczyt-Charytonowicz.
Uzależnienie od cukru dość często uznawane jest za trywialny problem – tak naprawdę nie spełnia ono nawet typowych kryteriów rozpoznawania uzależnień i zaliczane jest do grupy uzależnień behawioralnych. Do czego może doprowadzić objadanie się słodyczami? Jakie mogą być przyczyny uzależnienia od cukru, jakie objawy mogą sugerować ten problem i jak z nim walczyć?
Sezon chorobowy w pełni, czas przypomnieć sobie babcine przepisy na syropy i mikstury na odporność, przeziębienie i kaszel. Sprawdź czy pamiętasz jak je robić aby najlepiej działały na dolegliwości twoje i rodziny.
Jesienno-zimowe infekcje mogą być wywołane zarówno przez bakterie, jak i wirusy. Objawy zakażeń spowodowanych przez odmienne patogeny mogą być do siebie bardzo nawet zbliżone, ale leczenie infekcji bakteryjnych przebiega inaczej niż leczenie infekcji wirusowych. Dlatego ważne jest odróżnienie zakażenia bakteryjnego od wirusowego.
Problemy z cerą to nie tylko przypadłość nastolatek. Trądzik po ciąży to problem, z którym zmaga się całkiem sporo mam. Dlaczego? Otóż pod wpływem działania niektórych hormonów np. w trakcie ciąży i tuż po niej, mogą pojawić się wypryski.
Lubisz napuścić do wanny gorącej wody, narobić piany i leżeć w niej godzinami? Błąd! Takie praktyki mogą być bardzo szkodliwe dla twojego organizmu. Gorąca woda nie służy skórze, jądrom i... sercu! Nie powinny z niej korzystać także ciężarne kobiety. Dlaczego?
Jednodniowy okres to objaw, który często niepokoi kobiety. Warto wiedzieć, że czasem jest to menstruacja, niekiedy jednak plamienie lub krwawienie wywołane zaburzeniami hormonalnymi. Co może powodować jednodniowy okres i czy zawsze, gdy okres trwa jeden dzień musisz iść do ginekologa.
Miesiączkę poprzedza zwykle kilka objawów. Dla niektórych kobiet nie są one uciążliwe, dla innych – przeciwnie. Zespół objawów przed okresem nazywamy napięciem przedmiesiączkowym, czyli z języka angielskiego PMS-em. Zobacz po czym poznać, że zbliża się miesiączka.
Lęk przed ciążą to stosunkowo częsty problem i zmagać się z nim mogą nawet te kobiety, które tak naprawdę marzą o posiadaniu dziecka. Jakie mogą być przyczyny obaw pojawiających się przed zajściem w ciążę i jak sobie z nimi poradzić na własną rękę, a kiedy konieczne jest skorzystanie ze specjalistycznej pomocy?

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza