Zdrowie kobiety

Krwawnik pospolity to zioło polecane kobietom w medycynie naturalnej na zaburzenia miesiączkowania. Ziele krwawnika działa rozluźniająco na macicę, spożywanie herbatki z krwawnika pospolitego przyniesie więc ulgę w trakcie bolesnych miesiączek. Jakie właściwości ma ziele krwawnika i jak przyrządzić z niego napar?
Choroby przewlekłe to różne schorzenia, które mają charakter postępujący i które utrzymują się u pacjentów przez długi czas. Zaliczanych jest do nich bardzo dużo różnych dolegliwości, bo zarówno choroby układu krążenia, układu oddechowego, jak i wielu jeszcze innych układów narządowych. Jakie są przyczyny chorób przewlekłych, jakie mogą być ich objawy i dlaczego choroby przewlekłe – które przecież wolno postępują – zdecydowanie trzeba leczyć?
Suchość pochwy po porodzie to dosyć powszechny problem. W okresie połogu wielu młodym mamom doskwiera problem niedostatecznego nawilżenia okolic intymnych. Dolegliwość ta najczęściej ustępuje samoistnie. Pomóc mogą preparaty do stosowania doraźnego, przynoszące natychmiastową ulgę. Dowiedz się, jak skutecznie radzić sobie z suchością pochwy po porodzie.
Ból brzucha przed okresem jest typowym objawem zespołu napięcia przedmiesiączkowego i towarzyszy nawet tym paniom, które nie mają żadnych innych objawów PMS. Ból przed okresem jest dość charakterystyczny i trudno go pomylić, np. z bólem wywołanym niestrawnością. Zobacz, co oznacza ból brzucha przed miesiączką.
Wypadanie włosów jest częstą przyczyną zgłaszania się pacjentów do lekarza. Jakie są przyczyny wypadania włosów i jak można temu zaradzić? Które choroby powodują wypadanie włosów?
Łamliwe paznokcie wydawać by się mogły problemem natury czysto estetycznej, w praktyce jednak niekoniecznie tak jest. Okazuje się bowiem, że do nadmiernego łamania się paznokci może doprowadzać zarówno częste korzystanie z zabiegów kosmetycznych, jak i również niedobory różnych substancji czy pewne schorzenia.
Coraz więcej kobiet, szczególnie latem, całkowicie rezygnuje z noszenia stanika na co dzień. Duża grupa z nas zdejmuje go zawsze od razu po przyjściu do domu. W związku z tym nasuwają się pytania - czy chodzenie bez biustonosza jest w ogóle zdrowe? Czy wpływa na jędrność i wygląd piersi? Jakie ma korzyści? Kiedy lepiej nie rezygnować z założenia stanika?
Piękna opalenizna okazuje się dla wielu z nas zbyt silną pokusą. Chcemy jak najszybciej ją uzyskać, a pierwszym tego rezultatem są często oparzenia słoneczne. Co robić w takiej sytuacji? Poznaj domowe sposoby na oparzenia słoneczne.
Większość z nas nie wie, gdzie znajduje się trzustka, trudno więc też rozpoznać jej dolegliwości. Warto wiedzieć, gdzie jest ten narząd i gdzie boli trzustka, ponieważ taka dolegliwość może zwiastować problemy ze zdrowiem. Jak odróżnić ból trzustki od bólu brzucha?
Konizacja szyjki macicy to zabieg ginekologiczny, który wykonywany może być zarówno w celach diagnostycznych, jak i leczniczych. Tak jak ogólnie przed jej przebyciem pacjentki nie muszą czynić jakichś szczególnych przygotowań, tak już zdecydowanie istotniejsze jest jednak właściwe postępowanie po samym zabiegu. Na czym polega konizacja szyjki macicy i jakie są wskazania do przeprowadzenia tej procedury?
Upadek na pośladki i stłuczenie kości ogonowej jest bardzo nieprzyjemne i spotyka nie tylko osoby uczące się jeździć na rolkach. Ból kości ogonowej potrafi uprzykrzyć życie, szczególnie gdy utrzymuje się długo i promieniuje do pleców czy nóg. Czy stłuczenie kości ogonowej jest groźne? Jakie są domowe sposoby na ból kości ogonowej?
Mioklonie przysenne to bardzo częste i jednocześnie stosunkowo nieprzyjemne zjawisko – nierzadko zdarza się, że wybudza ono człowieka ze snu. Czym dokładnie są mioklonie przysenne, jakie są przyczyny ich występowania i co zrobić wtedy, gdy zostaną one odnotowane – czy mioklonie stwarzają jakieś zagrożenie dla zdrowia?

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka