Zdrowie kobiety

Krwawnik pospolity to zioło polecane kobietom w medycynie naturalnej na zaburzenia miesiączkowania. Ziele krwawnika działa rozluźniająco na macicę, spożywanie herbatki z krwawnika pospolitego przyniesie więc ulgę w trakcie bolesnych miesiączek. Jakie właściwości ma ziele krwawnika i jak przyrządzić z niego napar?
Wytwarzany z jabłek ocet większość z nas posiada w swojej kuchni. Jednak mało kto wie, ile przeróżnych zastosowań on posiada. Najpowszechniej dodawany jest do posiłków. Oprócz walorów smakowych, ocet ma też inne zalety, w postaci licznych działań prozdrowotnych. Jego mieszanki często są również wykorzystywane w kosmetyce
Niedobór jodu może prowadzić m.in. do niedoczynności tarczycy. Jod to bowiem jeden z głównych składników hormonów tarczycy, które odpowiadają za regulację licznych procesów zachodzących w komórkach ciała. Jego Jakie są objawy niedoboru jodu? Na czym polega uzupełnianie niskich poziomów jodu?
Gdzie boli wyrostek? jak rozpoznać ten ból i jak odróżnić od bólu wywołanego niestrawnością czy dolegliwościami prze okresem? Wytłumaczymy wam, po co nam wyrostek i jak rozpoznać, że choruje, a także co się dzieje w organizmie, kiedy pojawia się ból brzucha związany z wyrostkiem.
Test w kierunku HPV to jedna z metod ochrony przed tym wirusem. Regularne wykonywanie testu w kierunku HPV wraz z cytologią powinno być wykonywane profilaktycznie u kobiet aktywnych seksualnie raz w roku. Jakie są rodzaje testów na HPV?
Endorfiny są hormonami wydzielanymi przez ludzki organizm. Odpowiadają za dobry nastrój, stany euforyczne, znoszą ból, a także zmniejszają uczucie lęku. Czy można zwiększyć ilość endorfin w organizmie?
Łuszczyca jest jednym z najczęstszych genetycznie uwarunkowanych schorzeń skóry. Chorzy często sięgają po domowe sposoby na łuszczycę, jako metody wspomagające leczenie farmakologiczne. Jakie są dostępne maści na łuszczycę?
Łuszczyca to jedno z najczęstszych genetycznych schorzeń skóry, które dotyka nawet 2 proc. populacji w Europie. Objawia się zmianami uciążliwymi nie tylko ze względów estetycznych, ale także ze względu na świąd skóry im towarzyszący. Jakie są przyczyny łuszczycy? Jak ją leczyć?
Cukrzyca typu 2 to choroba metaboliczna, w której dochodzi do zaburzonego przyswajania cukrów do komórek. Ze względu na ilość chorych na świecie stanowi jedno z największych wyzwań współczesnej medycyny. Kiedy rozwija się cukrzyca typu 2? Czy cukrzyca ciążowa może przerodzić się w cukrzycę typu 2?
Łuszczyca na twarzy i dłoniach stanowi zazwyczaj poważny problem dla tych osób, które się z nią zmagają. Przyczyną jest to, że zmian w tych okolicach ciała raczej nie da się ukryć – z tego powodu osoby z łuszczycą na twarzy czy dłoniach izolują się od innych i unikają wychodzenia z domu. Szczęśliwie istnieją metody, dzięki którym można pozbyć się łuszczycy dłoni i twarzy.
Ubóstwo menstruacyjne to ograniczenie (z powodów finansowych) dostępu do środków higienicznych, które niezbędne są do zachowania właściwej higieny w trakcie menstruacji. Pojęcie to także ściśle wiąże się z brakiem dostatecznej edukacji dziewcząt na temat samego okresu oraz odpowiednich warunków umożliwiających zadbanie o higienę w trakcie menstruacji. I choć do niedawna problem ten był praktycznie niedostrzegalny, to w ostatnim czasie fundacje takie jak Jeszcze Będzie Pięknie, podjęły zdecydowane kroki, by mu skutecznie przeciwdziałać.
Guzki na tarczycy wykryte podczas badania potrafią niekiedy przysporzyć dużo stresu. Choć z reguły nie stanowią poważnego zagrożenia dla zdrowia, nie powinny być bagatelizowane. Skąd biorą się guzki tarczycy i jak należy postępować w przypadku ich wykrycia?

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka