Zdrowie kobiety

Krwawnik pospolity to zioło polecane kobietom w medycynie naturalnej na zaburzenia miesiączkowania. Ziele krwawnika działa rozluźniająco na macicę, spożywanie herbatki z krwawnika pospolitego przyniesie więc ulgę w trakcie bolesnych miesiączek. Jakie właściwości ma ziele krwawnika i jak przyrządzić z niego napar?
Serotonina jest jednym z najważniejszych neuroprzekaźników ośrodkowego układu nerwowego. Ale mówiąc prościej - jest substancją niezbędna do życia, Nazywana jest „hormonem szczęścia”, ponieważ odpowiada za dobry nastrój. Jak podnieść poziom serotoniny, aby być szczęśliwszym?
Bolesne miesiączki są problemem, z którym spotkała się większość kobiet. W walce z bolesnym okresem najczęściej wykorzystywane są leki przeciwbólowe. Jednak nie jest to jedyna skuteczna metoda. W wielu przypadkach można zamienić je na zioła. Substancje w nich zawarte są całkowicie naturalne i działają rozkurczająco oraz uspokajająco.
Metod antykoncepcji jest wiele: hormonalne, chemiczne, mechaniczne. To, jaką wybierzesz, zależy do ciebie i partnera, ale przede wszystkim od twojego lekarza. Jakie skuteczne i bezpieczne metody antykoncepcji, czyli zapobiegania ciąży, możesz stosować?  
Nerwica to coraz częstsza dolegliwość. Dławiący stres i zżerające nerwy prowadzą do poważnych schorzeń, dlatego warto zapobiegać im jak najwcześniej. Jak radzić sobie z nerwicą i stresem domowymi sposobami?
Czy warto wykonywać USG piersi i jak często zgłaszać się na to badanie? Wyjaśniamy i podpowiadamy, od jakiego wieku trzeba regularnie robić USG piersi i jak wygląda to badanie. 
Każdego roku na raka szyjki macicy zapada pół miliona kobiet, z czego aż prawie połowa z nich, niestety, umiera. Ze względu na częstość występowania tego schorzenia zdecydowanie warto mieć choćby podstawową wiedzę na jego temat: jakie są przyczyny raka szyjki macicy, jak objawia się ta choroba i jakie są możliwości leczenia nowotworów złośliwych szyjki macicy?
Imbir ma nie tylko walory smakowe, ale i cenne właściwości lecznicze. Aromatyczne kłącze imbiru jest też cenioną przyprawą, jest wykorzystywane w kosmetyce i jako afrodyzjak. Jak stosować imbir na przeziębienie i mdłości? Kiedy łączyć imbir z miodem i cytryną, a kiedy dodać go do herbaty?
Napar z pokrzywy jest cenny dla zdrowia. I o ile samą pokrzywę zazwyczaj omijamy z daleka, bo kontakt z nią jest bolesny, o tyle po herbatę z pokrzywy sięgamy chętnie, zwłaszcza gdy mamy problemy zdrowotne. Jakie są właściwości lecznicze naparu z pokrzywy?
Szczepienia karmiących mam na COVID-19 to na razie kwestia przyszłości. Po personelu medycznym przyszła kolej na szczepienia na koronawirusa dla seniorów. Zanim do szczepień zostaną dopuszczone młode i zdrowe osoby, warto dowiedzieć się, czy szczepionka na COVID-19 będzie mogła być podawana karmiącym kobietom.
Czy ból gardła może być objawem COVID-19? Lekarze potwierdzają: ból w trakcie przełykania śliny to bardzo rzadki objaw COVID-19. Ból gardła nie jest jednoznacznym symptomem infekcji koronawirusowej. Zobacz, jakie są inne przyczyny bólu gardła?
Uzależnienie od cukru dość często uznawane jest za trywialny problem – tak naprawdę nie spełnia ono nawet typowych kryteriów rozpoznawania uzależnień i zaliczane jest do grupy uzależnień behawioralnych. Do czego może doprowadzić objadanie się słodyczami? Uzależnienie od cukru może skutkować różnorodnymi problemami zdrowotnymi, takimi jak m.in. insulinooporność czy nadwaga i otyłość. Jakie mogą być przyczyny uzależnienia od cukru, jakie objawy mogą sugerować ten problem i jak z nim walczyć?

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka