Zdrowie kobiety

Krwawnik pospolity to zioło polecane kobietom w medycynie naturalnej na zaburzenia miesiączkowania. Ziele krwawnika działa rozluźniająco na macicę, spożywanie herbatki z krwawnika pospolitego przyniesie więc ulgę w trakcie bolesnych miesiączek. Jakie właściwości ma ziele krwawnika i jak przyrządzić z niego napar?
Ból pleców może ci dokuczać nie tylko podczas ciąży. Noszenie, karmienie i pochylanie się nad maleństwem mocno obciąża kręgosłup młodej mamy. Zadbaj o plecy po porodzie i naucz się prawidłowej postawy w czasie codziennych czynności wykonywanych wokół dziecka.
Nefropatia IgA to jeden z typów kłębuszkowego zapalenia nerek. Charakterystyczne dla tej jednostki są epizody obecności krwi w moczu pojawiające się w powiązaniu z jakąś infekcją dróg oddechowych. Nefropatia IgA może ostatecznie skutkować nawet bardzo nasiloną niewydolnością nerek. Jakie dolegliwości mogą ją sugerować i na czym opiera się leczenie tej choroby?
Niektórzy przekraczając próg przychodni zauważają, że ich serce bije szybciej, pojawia się niepokój, a nawet rozdrażnienie. Takie objawy mogą występować u pacjentów, którzy mają syndrom białego fartucha. Na czym konkretnie polega to zjawisko?
Depresja, zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia, już w tej chwili znajduje się w grupie najczęściej występujących u ludzi problemów zdrowotnych, a niedługo – bo już w 2030 roku – może stać się najczęściej borykającą pacjentów jednostką. Jakie są przyczyny i objawy depresji i jakie ją rozpoznać u siebie lub bliskich?
Rzekomobłoniaste zapalenie jelit jest schorzeniem, które pojawia się przede wszystkim w związku ze stosowaniem antybiotyków. Możliwe powikłania rzekomobłoniastego zapalenia jelit są bardzo groźne – po czym więc można wysunąć przypuszczenie, że u pacjenta doszło do wystąpienia tej choroby i jak ją leczyć?
Złote mleko to eliksir zdrowia. Złote mleko rozgrzewa, leczy biegunkę, działa przeciwzapalnie, zapobiega infekcjom, pomaga również przy przeziębieniach – a to tylko nieliczne z jego cennych właściwości. Czym jest złote mleko, jak je przygotować i kiedy je pić?
Potworniak jest nowotworem wywodzącym się z wielopotencjalnych komórek zarodkowych – oznacza to, że tworzące go komórki mogą rozwijać się w różne tkanki – od tkanki nerwowej, przez tkankę mięśniową czy tłuszczową, aż po włosy, zęby i skórę. W zależności od rodzaju, potworniak może być nowotworem złośliwym lub zmianą łagodną.
Na łyżeczce do herbaty mieści się od 1100 do 1700 porcji krwi wypijanych jednorazowo przez samicę przeciętnego komara. Aby stracić łyżeczkę krwi, musielibyśmy się więc dać wykorzystać ponad tysiącowi komarów!
Ciągła senność i zmęczenie może być przejściową niedyspozycją, albo objawem choroby. Jakie są przyczyny senności w ciągu dnia? Warto to sprawdzić!
Czy zdarzyło się, że nagle poczułaś, że odpływasz? Świat przed oczami wiruje, w ustach czujesz słodycz, a na twarzy, szyi i dłoniach pojawiają się krople potu. To pierwsze sygnały omdlenia. Co robić w takiej sytuacji?
Dławiący stres i zżerające nerwy prowadzą do poważnych schorzeń, dlatego warto zapobiegać im jak najwcześniej. Jak radzić sobie ze stresem domowymi sposobami?

NOWY NUMER

W numerze 2/2020 "Zdrowia": co pomoże na ból głowy, sztuczne hormony wokół nas, dźwięczny głos na lata, stopy bez odcisków, eko zwierzak w domu, chudnij z wyobraźnią, hity zdrowej kuchni. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych rad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 2/2020