Nadmierna ilość kalorii w ciąży zaburza prawidłowy rozwój płodu

2019-09-04 12:08

Jesteś w ciąży i nie ograniczasz ilości jedzenia? To błąd! Nadmierna ilość kalorii może bowiem zaburzyć prawidłowy rozwój płodu. Jak więc powinny odżywiać się przyszłe mamy?

26 tydzień dieta
Autor: Getty images

Spis treści

  1. Jaka powinna być dieta w ciąży?
  2. Produkty zakazane w ciąży WIDEO

Dla wszystkich przyszłych mam mamy złą wiadomość - błogosławiony stan nie oznacza, że teraz możecie jeść za dwoje i zapomnieć o wszystkich dietach, na których byłyście jeszcze kilka miesięcy temu.

Owszem, diety odchudzające odpadają, bo niedożywienie jest bardzo niezdrowe oraz niebezpieczne zarówno dla dziecka, jak i jego mamy. Jednak nadmierna ilość kalorii także źle wpływa na mamę i dziecko - zaburza prawidłowy rozwój płodu i szkodzi ciężarnej!

Czytaj: Zdrowe odżywianie w ciąży: jak powinna wyglądać dieta ciężarnej

Jaka powinna być dieta w ciąży?

Właśnie dlatego na czas ciąży dietetycy i ginekolodzy radzą wykluczyć z jadłospisu niektóre pokarmy. Dieta kobiety ciężarnej powinna być zbilansowana pod względem jakości, a nie ilość spożywanego jedzenia.

– Przyjęło się, że kobieta w ciąży musi dużo zjeść. Tak naprawdę w pierwszym trymestrze kaloryczność nie powinna się w ogóle zwiększyć. Dopiero w drugim trymestrze zwiększamy ją o około 360-400 kcal, a w trzecim o 500 kcal – powiedział Krzysztof Wojdat, dietetyk z firmy Diet Box, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Przyszłe mamy powinny spożywać więcej owoców oraz warzyw, a także dbać o dostarczanie odpowiedniej ilości biała. Często konieczne jest także uzupełnienie niedoborów żelaza oraz suplementacja kwasu foliowego.

Czytaj: Co jeść, by nie przytyć nadmiernie w ciąży

Produkty zakazane w ciąży WIDEO

materiały prasowe Newseria

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza