Mdłości w ciąży - jak łagodzić poranne nudności

2013-01-16 14:03

Mdłości i wymioty w ciąży pojawiają się już na samym jej początku, a ustępują najczęściej w drugim trymestrze, choć w skrajnych przypadkach dokuczają nawet do końca ciąży. Dolegliwości te odczuwa aż 70 proc. ciężarnych. Jeśli jesteś w ciąży i dokuczają ci mdłości i wymioty, przeczytaj, jak możesz je łagodzić.

Spis treści

  1. Kalendarz ciąży: 6 tydzień
  2. Kalendarz ciąży: 5 tydzień

Na mdłości, wymioty i inne sensacje (np. ślinotok) dobre jest m.in. powolne wstawanie i zjedzenie czegoś na czczo (np. bułki z masłem). Dopiero po 45-60 minutach można się czegoś napić. Nie warto zmuszać się do jedzenia czegoś, czego się nie lubi, choćby było bardzo zdrowe. Do 12.-14. tygodnia ciąży te przykre objawy powinny ustąpić. A jeśli tak się nie stanie, lekarz może zalecić np. Torecan w czopkach. Natomiast przy długotrwałych silnych wymiotach, prowadzących do utraty wagi i zaburzeń elektrolitowych, trzeba iść do szpitala na kroplówki. Pozwolą one nawodnić organizm i wyrównać poziom elektrolitów.

>>Zobacz także: 8 sprawdzonych sposobów na mdłości i wymioty w ciąży<<

Kalendarz ciąży: 6 tydzień

W 6 tygodniu ciąży zaczyna bić serce twojego dziecka. Pojawiają się zawiązki paluszków u nóg i rąk, rozpoczyna się stopniowy rozwój przewodu pokarmowego i wielu innych narządów. Samopoczucie przyszłej mamy może w tym czasie się pogorszyć, mogą pojawić się nudności. Zapytaliśmy eksperta co warto wiedzieć o 6 tygodniu ciąży. Zobacz także inne filmy z serii Kalendarz ciąży i dowiedz się co dzieje się w twoim ciele i co jest ważne na danym etapie - tydzień po tygodniu.

Kalendarz ciąży: 5 tydzień

W 5 tygodniu ciąży wielkość płodu to 2 milimetry. Dlatego też bardzo trudno jest potwierdzić ciążę badaniem USG. Natomiast kobieta już odczuwa, że coś dzieje się w jej organizmie. Mogą wystąpić objawy takie jak: nudności, częstsze parcie na mocz, nabrzmiałe piersi. Zapytaliśmy eksperta co warto wiedzieć i co jest ważne w 5 tygodniu ciąży. Zobacz także inne filmy z serii Kalendarz ciąży i dowiedz się co dzieje się w twoim ciele i co jest ważne na danym etapie - tydzień po tygodniu.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza