1 TRYMESTR TYDZIEŃ:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
2 TRYMESTR TYDZIEŃ:
3 TRYMESTR TYDZIEŃ:

37 tydzień ciąży - waga i ruchy dziecka w 37 tygodniu

Aktualizacja: 2017-03-13 Publikacja: 2017-01-31
37 tydzień ciąży
37 tydzień ciąży to 9 miesiąc ciąży i 3 trymestr ciąży.

37 tydzień ciąży to czas, kiedy tak na prawdę wszystko może się zdarzyć, a dziecko może urodzić się w każdym momencie. Aby trochę przewidzieć poród zwracaj uwagę na skurcze przepowiadające. 37 tydzień ciąży to 9 miesiąc ciąży i 3 trymestr ciąży.

37 tydzień ciąży: który to miesiąc?

37 tydzień ciąży to 9 miesiąc ciąży i 3 trymestr ciąży. Koniec 37 tygodnia ciąży to w zasadzie czas donoszenia ciąży. Dziecko umie przekazać ci, co czuje i czego potrzebuje, a ty te sygnały odczytujesz. Wiesz, czy jest spokojne czy zdenerwowane. To komunikacja prenatalna. Malec lubi spokój, nie przepada za bodźcami, które go niepokoją, np. hałasem. Na tym etapie najważniejszy jest odpoczynek i sen – tego wkrótce może ci zabraknąć! Warto ucinać sobie częste drzemki, bo pod wpływem hormonów ciążowych sny możesz mieć bardziej kolorowe i niezwykłe.

>> Kalkulator ciąży - który tydzień ciąży, miesiąc, trymestr

37 tydzień ciąży - poród w 37 tygodniu

37 tydzień ciąży to prawdziwy przełom: dziecko jest już w zasadzie przygotowane do życia pozałonowego. Dziecko może przyjść na świat w każdej chwili. I chociaż zakłada się, że właściwy termin porodu przypada około 40 tygodnia ciąży, bardzo mało dzieci rodzi się w ściśle wyznaczonym terminie. Zazwyczaj poród rozpoczyna się do 3 tygodni wcześniej lub później. W 37 tygodniu ciąży upewnij się, że niczego nie brakuje w twojej torbie do szpitala. Co ci pozostało? W 37 tygodniu ciąży odpoczywaj, odpoczywaj i jeszcze raz odpoczywaj! Tyle, ile możesz i kiedy tylko możesz! Nie zapominaj o śnie - wkrótce za nim zatęsknisz.

Ciąża 37 tydzień - skurcze i dolegliwości

W tym czasie mogą towarzyszyć ci tzw. skurcze przepowiadające. Świadczą one o przygotowaniach macicy do porodu. Mogą pojawiać się kilka razy dziennie lub kilka razy w tygodniu. Czasem można je pomylić z właściwymi skurczami porodowymi. Te przepowiadające można rozpoznać po tym, że ustają po 1,5-2 godziny.

>> Kalendarz ciąży - ciąża tydzień po tygodniu

W 37 tygodniu ciąży obniżone dno macicy sprawia, że łatwiej ci się oddycha. Za to niestety odczuwasz ból w okolicy krocza, trudno jest ci się poruszać i często oddajesz mocz. Unikaj moczopędnych napojów, takich jak kawa i herbata. Nie ograniczaj jednak innych płynów.

37 tydzień ciąży: waga dziecka

W 37 tygodniu ciąży twoje dziecko prawdopodobnie osiągnęło już ok. 2,8 kg. Ma ok. 48 cm długości. Dziecko nadal przybiera na wadze - ok. 30 gramów dziennie. Buzia dziecka jest już całkiem gładka i pucułowata. Organizm gromadzi tkankę tłuszczową, tworząc fałdki i dołeczki.

37 tydzień ciąży: dziecko

Dziecko w 37 tygodniu ciąży ćwiczy niezbędne umiejętności: wdycha i wydycha wody płodowe, aby płuca były przygotowane na pierwszy oddech i ssie kciuk, przygotowując się do ssania pokarmu. Ponieważ w 37 tygodniu ciąży nadnercza wytwarzają kortyzol, hormon, który ma wpływ na pracę płuc, są one już w pełni przygotowane do oddychania powietrzem atmosferycznym.

37 tydzień ciąży: ruchy dziecka

W 37 tygodniu ciąży dziecko ceni sobie spokój, który panuje w macicy. Unika bodźców, które go niepokoją lub stresują. Swoje potrzeby dziecko próbuje już przekazywać mamie za pomocą zróżnicowanych ruchów, a ty, intuicyjnie, zazwyczaj potrafisz ocenić jego nastrój (niepokój, zadowolenie, złość z powodu hałasu). Naukowcy nazywają to komunikacją prenatalną.

37 tydzień ciąży to 35 tydzień życia dziecka

  • Z pamiętnika Fasolki:

Dziecko ma już 35 tygodni. Od tego momentu właściwie może urodzić się w każdej chwili. Wszystko jest gotowe – już i płuca są rozwinięte, i układ nerwowy dojrzały, i pokarmowy zdolny do działania.

Polecamy wideo: 37 tydzień ciąży

Nie przegap

Aktualizacja: 2017-03-13 Publikacja: 2017-01-31
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.