Manicure hybrydowy w ciąży. Czy jest bezpieczny?

Manicure hybrydowy w ciąży
fot.: thinkstockphotos.com

Manicure hybrydowy budzi wiele kontrowersji szczególnie wśród kobiet w ciąży. Popularna hybryda mimo swojej ogromnej popularności ma grono przeciwniczek, które uważąją, że używanie lampy UV w ciąży może być niebezpieczne. Omawiamy prawdy i mity dotyczące wykonywania hybrydy w ciąży!

Jakie są przeciwskazania do malowania paznokci lakierem hybrydowym?

Głównymi przeciwskazaniami do wykonania manicure hybrydowego jest grzybica lub drożdżyca. Choroby paznokci trzeba najpierw wyleczyć, zregenerować płytkę i wtedy zastanowić się nad pomalowaniem paznokci. Do zabiegu dyskwalifikują również stany ropne i alergie na niektóre preparaty lub substancje chemiczne.  Kolejnym powodem dla którego powinniśmy zrezygnować z zabiegu są zniszczone paznokcie, które najpierw trzeba poddać odpowiedniej pielęgnacji  i regeneracji.

Sprawdź również kalendarz ciąży >>

Czy można wykonywać manicure hybrydowy w ciąży i podczas karmienia piersią?

Nie ma żadnych przeciwskazań do wykonywania hybrydy ciąży. Jeśli do tej pory poddawałyśmy się tym zabiegom, możemy je kontynuować również w czasie ciąży. Warto jednak sprawdzić skład kosmetyków, których będziemy używać. W ciąży nie powinniśmy stosować preparatów zawierających formaldehyd, toluen czy ftalan dibutylu (DBP). Te substancje chemiczne są uznane za bardzo szkodliwe, dlatego lepiej unikać ich w ciąży! Z manicure hybrydowego bezwzględnie powinniśmy zrezygnować w czasie ciąży jeśli wystąpiła reakcja alergiczna.

Czego nie wolno robić w 1. trymestrze ciąży? >>

A czy wykonywanie paznokci żelowych lub akrylowych w ciąży jest bezpieczne?

Niestety wykonywanie sztucznych paznokci żelowych lub akrylowych w ciąży jest niewskazane, ze względu na szkodliwe substancje chemiczne zawarte w produktach. Oprócz tego zapach akrylu należy również do czynników szkodliwych, co więcej może powodować mdłości.  Z tych zabiegów zdecydowanie rezygnujemy w czasie ciąży!

Nie przegap

Czy hybrydę można usunąć zmywaczem do paznokci? Czy konieczne jest użycie acetonu?

Lakier hybrydowy trzeba usunąć za pomocą acetonu lub preparatu na bazie acetonu. Tylko w ten sposób płytka paznokcia pozostanie nieuszkodzona. Zdejmowanie lakieru hybrydowego najlepiej wykonać w salonie kosmetycznym, w którym wcześniej był wykonywany zabieg.

Jakie leki można stosować na przeziębienie w ciąży? >>

W ciąży można wycinać skórki?

Wycinanie skórek w ciąży nie jest wskazane, ponieważ wiąże się z możliwością uszkodzenia naskórka i wysokim ryzykiem powstania zakażenia. Znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie odsunięcie ich za pomocą specjalnego patyczka.  Jeśli jesteś w ciąży zawsze uprzedź o tym fakcie swoją manikiurzystkę.

Czy przed terminem porodu można malować paznokcie?

Większość szpitali wymaga od przyszłych mam, aby paznokcie nie były pomalowane i najlepiej jeśli są krótko obcięte. W przypadku komplikacji  okołoporodowych lekarz musi mieć możliwość oceny koloru płytki  paznokcia. Zmieniona barwa może świadczyć o zaburzeniach w pracy organizmu. Coraz częściej jednak szpitale rezygnują z tego wymogu, a stan pacjentki oceniany jest za pomocą specjalistycznego sprzętu. Jednak zanim pomalujemy paznokcie przed porodem warto dowiedzieć się, jakie zasady panują na wybranej przez nas porodówce!

Polecamy wideo: Sen w ciąży

Bezsenność w ciąży to jedna z najczęstszych dolegliwości, które odczuwają przyszłe mamy. Problemy ze snem są najbardziej odczuwalne w ostatnich miesiącach ciąży. Przespanie nocy wcale nie jest łatwe, a przyszłe mamy coraz częściej sięgają po ergonomiczne poduszki dla ciężarnych. Zapewniają one podparcie wszystkim częściom ciała i odpowiednie ułożenie, dzięki czemu zmniejszamy nacisk na naczynia krwionośne. Zapytaliśmy eksperta z Premium Medical - jakie są najlepsze poduszki dla kobiet w ciąży!

Aktualizacja: 2016-11-18 Publikacja: 2016-11-18
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.