Oczyszczanie powietrza dla alergików. Sposoby na czysty dom

oczyszczanie powietrza
Oczyszczacze powietrza to rozwiązanie dla tych, którzy chcą zapewnić najlepszą jakość powietrza w domu.

O czyste powietrze w domu, w którym mieszka mały alergik, należy dbać ze szczególną pieczołowitością. Wyeliminowanie lub chociaż częściowe zmniejszenie ekspozycji na czynnik uczulający, znacznie poprawia komfort życia chorego dziecka. Podpowiadamy, jak zadbać o czyste powietrze w domu.

W jaki sposób zmniejszyć ilość kurzu, roztoczy i pleśni w otoczeniu dziecka? Przede wszystkim należy do minimum ograniczyć ilość dywanów, zasłon i książek, a poduszki i kołdry z pierza zastąpić antyalergicznymi odpowiednikami. Należy także stale utrzymywać odpowiedni poziom czystości. Jednym ze sposobów na polepszenie jakości powietrza w domu jest częste odkurzanie z pomocą sprzętów wyposażonych w odpowiednie, wysokiej jakości filtry, np. Allergy Plus™. Kolejnym krokiem jest oczyszczanie powietrza, którym oddychamy  na co dzień. Firma Electrolux w trosce o czyste i zdrowe powietrze stworzyła rozwiązanie Full 3D Home Cleaning System, które pomaga zadbać o  dom w trzech jego wymiarach: czystej podłogi, czystego powietrza i czystych zakamarków.

Sposoby na czysty dom

Pierwszym krokiem do stworzenia zdrowego domu jest zachowywanie w nim czystości. Skuteczne sprzątanie pozwala pozbyć się roztoczy i innych alergenów znajdujących się w domowym kurzu. Istotna przy tym jest regularność. Kurze należy ścierać przynajmniej raz w tygodniu, nie omijając przy tym żadnej powierzchni, również z miejsc niewidocznych, takich jak najwyższe półki czy kaloryfer. Równie ważne jest odkurzanie przynajmniej raz w tygodniu. Niestety niektóre odkurzacze zamiast zbierać roztocza i kurz, tylko je rozdmuchują. Dlatego powinieneś korzystać ze sprzętu o odpowiednich parametrach i funkcjach. Najlepiej wybrać odkurzacz ze zmywalnym filtrem AllergyPlus™, np. UltraSilencer™ Zen stworzony z myślą o alergikach i osobach, dla których skuteczność sprzątania jest najważniejsza. Wychwytuje on mikroskopijne cząsteczki i pochłania alergeny, takie jak pyłki roślin, zarodniki grzybów pleśniowych i roztocza, pozostawiając czyste podłogi i powietrze. Należy pamiętać również o usuwaniu kurzu z miejsc trudno dostępnych, takich jak powierzchnie pod meblami, za łóżkiem czy szczeliny kanap. Doskonałym rozwiązaniem do sprzątania tego typu miejsc jest ssawka AeroPro 3w1, która może być zarówno szczotką do czyszczenia kurzu, wąską ssawką, jak i szczotką do tapicerki. Dzięki takiej konstrukcji dotarcie do zakamarków w domu  nie będzie wymagało gimnastycznych umiejętności.

Roztocza często gnieżdżą się w materacach łóżek, dlatego starannie myj stelaż łóżka, a materac odkurzaj przynajmniej raz w tygodniu. Pościel natomiast wymieniaj co tydzień i pierz przez godzinę w temperaturze 60 stopni. Nie dopuść do zawilgocenia kołder i poduszek. Żeby efekt sprzątania utrzymał się na dłużej skorzystaj z preparatu przeciw roztoczom. Spryskaj nim łóżko, poduszki, pościel, kapy i zasłony. Pamiętaj, że płyn musi wyparować. Powtarzaj proces co dwa lub trzy miesiące.

Oczyszczanie powietrza

Oczyszczacze powietrza to znakomite rozwiązanie dla tych, którzy chcą zapewnić najlepszą jakość powietrza w swoim domu. Urządzenia te filtrują zanieczyszczenia w aż 99,97 procent. Sprawdzają się świetnie również w nocy, gdyż emitują dźwięk porównywalny do szeptu, o natężeniu zaledwie 27 decybeli. Przy wyborze oczyszczacza należy zwrócić uwagę na rodzaje i ilość filtrów.

Oczyszczacz powietrza Electrolux Oxygen wychwytuje w 99,97% zanieczyszczenia do 0,3 µm, w tym pyłki kwiatowe alergeny i bakterie, pyłki PM10 i PM2.5.

Electrolux EAP450

Firma Electrolux skonstruowała oczyszczacze powietrza, które zadbają o powietrze nie tylko w ciągu dnia, ale również pozwolą na spokojny i zdrowy sen. Do oferty wprowadzono dwa modele, przeznaczone do mieszkań czy domów o różnych metrażach. Oczyszczacz powietrza EAP450 zapewni czyste powietrze zarówno w przytulnym, jak i dużym mieszkaniu o powietrzni ponad 100m2. W trybie cichej pracy urządzenie emituje dźwięk o natężeniu zaledwie 27 decybeli, co można porównać do szeptu. Zaletą urządzenia jest nowoczesny i uniwersalny design, pasujący do wielu wnętrz.

 Electrolux EAP300

Oczyszczacz Electrolux EAP450 wyposażony został w rozwiązania, które dbają o jakość powietrza przez 24 godziny na dobę. System PlasmaWave™ chroni przed wirusami, bakteriami, oparami chemicznymi i zapachami bez wytwarzania szkodliwego dla zdrowia ozonu. W urządzeniu zastosowano wielofazowe filtrowanie powietrza.

Filtr wstępny odpowiada za wychwycenie dużych cząstek pyłów, włosów lub sierści. W drugiej fazie filtr HEPA13 wychwytuje małe cząstki, takie jak pyłki kwiatów. W kolejne fazie zmywalny filtr z aktywnego węgla neutralizuje dym i zapachy. Filtry zastosowane w urządzeniu, pozwalają na eliminację wirusa grypy w 99,6%. Ponadto oczyszczacz wyposażony jest czujniki światła oraz jakości powietrza, dzięki czemu urządzenie automatycznie dostosowuje intensywność filtrowania. W swojej ofercie Electrolux ma również oczyszczacz powietrza EAP300, przeznaczony do mniejszych mieszkań

Aktualizacja: 2017-02-03 Publikacja: 2017-02-03
Ocena: 4,7
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
Artykuł powstał przy współpracy z: Electrolux
Electrolux
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.