Test trzecioklasisty - czy takie sprawdzanie wiedzy jest potrzebne?

test trzecioklasisty

Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasistów zwane testem trzecioklasisty albo trzecioteścikiem ma za zadanie sprawdzenie wiedzy uczniów z zakresu języka polskiego i matematyki, z trzech dotychczasowych lat edukacji. Czy taki egzamin jest potrzebny czy rodzi tylko niepotrzebny stres?

Z jednej strony zadaniem takiego testu trzecioklasisty jest sprawdzenie czy dziecko prawidłowo przyswoiło zdobytą dotychczas wiedzę. Z drugiej strony, dla dzieci to pierwszy egzamin w ich życiu i na pewno mają prawo się denerwować.

Test trzecioklasisty - jak on wygląda

Taki test trwa 45 minut każdy. Oddzielony jest 15 minutową przerwą. W większości szkół, nauczyciele wymagają od dzieci galowych strojów oraz informują, że wynik testu będzie miał wpływ na ocenę końcową. Zdaniem psychologów, a  także wielu rodziców, egzaminowanie dzieci w tak młodym wieku jest niepotrzebne i rodzi u nich niepotrzebny stres. A co wy sądzicie o "trzecioteściku"?

Więcej o teście trzecioklasisty czytaj na:
www.trzecioklasista.edu.pl

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2013-03-14
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.