Zmiana klasy: podanie o przeniesienie do innej klasy

Zmiana klasy
fot.: thinkstockphotos.com

Powody przeniesienia dziecka do innej klasy mogą być różne: niedogadywanie się pociechy z resztą uczniów, zmiana miejsca zamieszkania, chęć dołączenia do kolegów w innej klasie. Niezależnie od przyczyny przepisanie dziecka do innej klasy trzeba dobrze przemyśleć.

Czasem okazuje się, że dziecko ma problemy z adaptacją w klasie, na przykład gdy trafia do zgranej klasy, która z trudem akceptuje nowe osoby. Chęć przeniesienia dziecka do innej klasy może być powodowana tym, że w innej klasie jest grupka kolegów, które dziecko zna np. z przedszkola. Może być i tak, że chcesz zmienić klasę dziecku z powodu nauczyciela. Zastanów się jednak, czy problemu nie da się rozwiązać w inny sposób – może w klasowej integracji wystarczy pomoc wychowawcy i rozmowa z dzieckiem. Jeśli koledzy naszej pociechy są w innej klasie, może dziecko będzie się z nimi spotykać po szkole? Często bywa też, że negatywne opinie o nauczycielu, który ma uczyć dziecko, to tylko plotki, które trzeba sprawdzić na własną rękę. Zmiana klasy to zawsze stres dla dziecka, nawet jeśli w perspektywie ma mieć pozytywne skutki.

Przepisanie dziecka do innej klasy: podanie o przeniesienie do innej klasy

Jeśli jednak nie widzisz wyjścia, zgłoś chęć zmiany klasy wychowawcy. Może on podjąć próbę rozwiązania problemu, jeśli przyczyną jest zła integracja dziecka z klasą lub np. obecność w klasie dziecka agresywnego. Gdy jesteście zdecydowani, złóżcie podanie o przeniesienie do innej klasy do dyrektora z podaniem przyczyny. Dyrektor w porozumieniu z wychowawcą i ewentualnie pedagogiem podejmuje decyzję, biorąc pod uwagę m.in. liczebność klasy, plan nauczania, stosunek liczby dziewczynek do chłopców w klasie, sytuację wychowawczą. Decyzja może być odmowna.

źródło: www.dlarodzinki.pl Aktualizacja: 2016-08-26 Publikacja: 2013-09-03
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.