Zdrowie

Żylaki krocza i żylaki sromu w ciąży pojawiają się zazwyczaj w ostatnim trymestrze ciąży. Sprawdź jakie są przyczyny i objawy żylaków okolic intymnych w ciąży oraz sposoby ich leczenia. Podpowiadamy, co przyniesie ulgę przy tego typu dolegliwościach ciążowych i jakie są sposoby na żylaki krocza i sromu.
Hemoroidy w ciąży to wstydliwy problem, z którym boryka się wiele przyszłych mam. Czujesz ból w okolicach odbytu? A może na papierze toaletowym zauważyłaś krew? Dowiedz się, jakie choroba hemoroidalna ma przyczyny i objawy oraz jak leczyć hemoroidy w ciąży.
Endometrioza dotyka ok. 5 procent wszystkich kobiet, a wśród nich niemal co druga może być niepłodna. Endometrioza może być przyczyną problemów z zajściem w ciążę. Jakie są objawy i leczenie endometriozy? Czy chora z endometriozą ma szansę na ciążę?
Czarny bez ma cudowną moc. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, wzmacniają organizm, co dla przyszłych mam ma szczególne znaczenie. Zobaczcie, dlaczego napar z kwiatów czarnego bzu jest idealny dla kobiet w ciąży! Wypróbujcie też przepis na sok z czarnego bzu.
Stres w ciąży szkodzi i tobie, i dziecku. Nienarodzony malec razem z tobą odczuwa radość i spokój, smutek i zdenerwowanie. To ostatnie szczególnie wam nie służy. Jak pokonać stres w ciąży i odzyskać spokój? Oto skuteczne sposoby na nerwy w ciąży.
Wiesz, że palenie w ciąży szkodzi dziecku? Wiele badań potwierdza szkodliwość nikotyny na rozwój płodu. Palenie w ciąży może wpływać negatywnie na zdrowie dziecka przed narodzinami, ale i po nich. Sprawdź, jakie są skutki palenia i dlaczego warto zerwać z nałogiem w ciąży?
Palenie w ciąży ma negatywny wpływ na rozwój dziecka. Brytyjscy naukowcy opublikowali zdjęcia płodów wykonane metodą USG 4D. Ukazują one kolejny negatywny skutek palenia papierosów w ciąży na rozwój płodu. Zobacz, dlaczego warto rzucić palenie w ciąży.
Zespół cieśni nadgarstka objawia się drętwieniem i bólem dłoni i stosunkowo często doskwiera kobietom w ciąży. Jakie są jego przyczyny i jak sobie poradzić z drętwieniem dłoni i bólem nadgarstka w ciąży?
W ciąży mogą się pojawiać różnorodne powikłania, które oznaczają dla przyszłej mamy konieczność częstych wizyt u ginekologa, przeprowadzenia wielu dodatkowych badań, a często także pozostania w szpitalu pod czujną obserwacją lekarską. Poznaj najczęstsze powikłania ciążowe.
Co na kaszel w ciąży? To pytanie zadaje sobie wiele przyszłych mam. Jeszcze niedawno sięgnęłabyś po jedno z cudownych lekarstw „trzy w jednym”, ale nie teraz. Kiedy oczekujesz dziecka, dbanie o zdrowie wymaga wyboru bezpiecznych sposobów na kaszel. Jak leczyć uciążliwy kaszel w ciąży?
Naturalne antybiotyki znane są od pokoleń i były stosowane na długo przed powstaniem lekarstw, dostępnych w aptekach. Są one znacznie bezpieczniejsze niż tradycyjne lekarstwa, których przyjmowanie w czasie ciąży najlepiej ograniczyć do minimum. Sprawdź, które naturalne antybiotyki możesz stosować w ciąży i na jakie dolegliwości pomagają!
Zaparcia w ciąży dokuczają ponad połowie przyszłych mam, a potrafią mocno dać się we znaki. Możesz się uporać z zaparciami w ciąży, ale musisz być konsekwentna i zastosować kilka metod walki naraz. Zobacz, co robić, by pożegnać się z zatwardzeniem w ciąży.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka