Zdrowie

Powikłania po grypie w ciąży mogą bardzo niebezpieczne. Czasami zdarza się, że po grypie w ciąży dochodzi do zapalenia płuc, zatok, mięśnia sercowego czy opon mózgowo-rdzeniowych. Sprawdź, jak można zmniejszyć ryzyko powikłań po grypie w ciąży.
Niskie ciśnienie w ciąży, w przeciwieństwie do wysokiego nie jest groźne, ale odbiera przyszłej mamie siły. Czy niskie ciśnienie tętnicze trzeba leczyć, co obniża ciśnienie i czy można je jakoś podwyższyć?
Twardniejący brzuch i uczucie napięcia w jego obrębie bardzo często towarzyszą kobietom w zaawansowanej ciąży. Na szczęście, nie zawsze takie odczucie powinno  być powodem do niepokoju  - czasem to całkowicie naturalne i niegroźne skurcze przepowiadające. Przeczytaj, kiedy twardniejący brzuch może być oznaką jakiś nieprawidłowości?
Krwiaki w macicy mogą być przyczyną niepokojącego krwawienia w okresie oczekiwania na dziecko. Zobacz, co może być przyczyną krwiaków w ciąży i jak wygląda ich leczenie oraz czym się różni krwiak podkosmówkowy od krwiaka spowodowanego przedwczesnym odklejaniem się łożyska.
Różyczka w ciąży może być bardzo groźna. Zakażenie wirusem różyczki w ciąży może spowodować wady wrodzone u dziecka, a w niektórych krajach jest wręcz wskazaniem do przerwania ciąży. Zobacz, czym grozi różyczka w ciąży i co zrobić w sytuacji, gdy miałaś kontakt z chorym.
Jeszcze niedawno kolczyki w pępku były bardzo modne. Dziś coraz mniej pań decyduje się na takie ozdoby, ale te, które już mają często zastanawiają się, czy w ciąży mogą je nosić. Czy kolczyk w pępku stanowi jakieś zagrożenie dla płodu?
Kołatanie serca w ciąży jest niewątpliwie stresującym przeżyciem. Uczucie nieregularnej pracy czy ból serca zawsze budzi w nas niepokój. W okresie ciąży, a więc w czasie wzmożonego wysiłku dla organizmu, wiele kobiet boryka się z tym problemem kołatania serca. Najczęściej nie jest to jednak nic groźnego. Sprawdź, co jest przyczyną kołatania serca w ciąży i dowiedz się, czy masz powody do niepokoju.
Ból jajników w ciąży nierzadko stanowi źródło niepokoju przyszłej mamy. Jego przyczyny mogą być różne: od zupełnie niegroźnych po te, które zagrażają ciąży. Warto więc wiedzieć, co powoduje ból jajników i jakiej dolegliwości lub choroby może być objawem.
Tarczyca w ciąży odpowiada za właściwy rozwój płodu. Zaburzenia czynności tarczycy mogą być przyczyną przedwczesnych porodów, poronień i upośledzenia umysłowego dziecka. Zadbaj więc o to, by twoja tarczyca w ciąży pracowała jak należy. Wyjaśniamy, czy chora tarczyca jest zagrożeniem dla mamy i dziecka?
Ciąża pozamaciczna, najczęściej rozwija się w jajowodzie. Może być też umiejscowiona w jajniku lub jamie brzusznej. Blizna po cesarskim cięciu znajduje się na samym końcu możliwości. A jednak coraz częstszym przypadkiem jest ciąża pozamaciczna w bliźnie po cesarskim cięciu. Co warto o niej wiedzieć?
Krwawienie z odbytu w ciąży może być związane z obecnością żylaków odbytu czy szczeliny odbytu, ale i z innymi problemami. Można radzić sobie z krwawieniem z odbytu domowymi sposobami, ale nie zawsze. Kiedy krwawienie z odbytu w ciąży powinno bezwzględnie zostać skonsultowane z lekarzem i czy żylaki odbytu wpływają na płód?
Wyciek płynu owodniowego może świadczyć o przedwczesnym pęknięciu pęcherza płodowego. Sączące się wody płodowe łatwo pomylić z nietrzymaniem moczu, które zdarza się wielu kobietom. Może jednak być też tak, że wyciekająca ciecz wcale nie jest moczem, a płynem owodniowym. Wtedy powinnaś jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza