Dzieci znajdą właściwe słowo w mig. A ty dasz radę?

2024-04-22 11:02

Dzieci rozwiążą to w kilka chwil. Zagadki słowne nie są im obce, bo pojawiają się wielokrotnie w klasach początkowego nauczania. Dorośli mogą nawet nie znać znaczenia tego słowa. Ten rebus literowy mówi nie tylko o inteligencji. Zdradzi, czy uważaliście na lekcjach polskiego.

Ten rebus literowy mówi nie tylko o inteligencji.
Autor: Canva/ kolaż mjakmama24.pl Ten rebus literowy mówi nie tylko o inteligencji.

Do rozwiązania tej zagadki potrzebna jest nie tylko bystrość umysłu, ale też znajomość określeń, których uczono nas w szkole. Ogromna część szkolnej wiedzy większości z nas ulatuje z głów, a by rozwiązać rebus literowy, dane słowo powinno być dla nas oczywiste. Prawda jest jednak taka, że to konkretne, wielu dorosłych trzyma w zakamarkach pamięci. Warto sprawdzić nie tylko swoją inteligencję, ale i wiedzę. To jak zaczynamy zadanie?

Zobacz: Z tą zagadką poradzą sobie pierwszaki. Rodzice nie mogą zrozumieć o co chodzi

Królowe Matki odc. 7 - nauka literek

O co chodzi w zagadce literowej?

Aby podać poprawną odpowiedź, trzeba ułożyć słowo zawierające wszystkie podane losowo litery. To dość trudna forma zagadki słownej, bo w większości tego typu łamigłówek z ciągu liter należy podać kilka słów, które można z ich wykorzystaniem stworzyć. W tym przypadku jednak, nie możemy pominąć ani jednej literki. 

Ten rebus literowy mówi nie tylko o inteligencji.
Autor: Canva/ kolaż mjakmama24.pl Ten rebus literowy mówi nie tylko o inteligencji.

Podpowiedź do zagadki literowej

Jeśli nadal nie znacie poprawnej odpowiedzi, ale chcielibyście za wszelką cenę do niej dojść, to podpowiadamy. Ukryte słowo to środek stylistyczny często wykorzystywany w poezji. Próbujcie dalej!

Rozwiązanie łamigłówki literowej

Poprawne słowo zaczyna się na "o", a kończy na "a".

Rozwiązanie zagadki literowej
Autor: Canva/ kolaż mjakmama24.pl Rozwiązanie zagadki literowej

Dla tych, którzy nie uważali na lekcjach polskiego przypominamy. Onomatopeja to wyraz dźwiękonaśladowczy. Przykładem może być znana wszystkim dzieciom "Lokomotywa" Juliana Tuwima. "Buch - jak gorąco, Uch - jak gorąco", to wers zawierający dwie onomatopeje - "buch" - "uch", naśladujące ruch kół pociągu. 

Zobacz: 9-latek poradzi sobie w mgnieniu oka, a ty? Wystarczy chwila skupienia

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza