Ta zagadka to hit! 4-klasiści dają radę, ale dla dorosłych jest wyzwaniem

2024-05-02 13:04

Choć wydaje się prosta, może ci przysporzyć wielu problemów. Jest połączeniem matematyki i logiki. Zagadka „osiem ósemek” zmusza do intelektualnego wysiłku. Sprawdź, czy sobie poradzisz.

Ta zagadka to hit! 4-klasiści dają radę, ale dla dorosłych jest wyzwaniem
Autor: Getty Images & Canva / opracowanie własne Ta zagadka to hit! 4-klasiści dają radę, ale dla dorosłych jest wyzwaniem

Co rusz w rodzicielskich dyskusjach w mediach społecznościowych pojawią się zadania nie do rozwiązania. Nie tak dawno w naszym serwisie pisaliśmy chociażby o zagadce matematycznej na poziomie 4 klasy, która podzieliła rodziców czy zadaniu z owocami, które szybciej rozwiązują dzieci z 2 klasy niż dorośli. Teraz kolej przyszła na zadanie o intrygującej nazwie „osiem ósemek”.

Królowe Matki odc. 7 - nauka literek

Jak z ośmiu ósemek zrobić tysiąc?

Używając tylko dodawania, należy tak dodać do siebie osiem ósemek, by otrzymać równiutki wynik 1000.

Zadanie jest niby proste, ale w praktyce wielu musiało się natrudzić, by dojść do prawidłowego rozwiązania. Dla podpowiedzi wato wspomnieć, że zadanie to można rozwiązać posiłkując się tabliczką mnożenia lub podstawowymi zasadami logiki.

Wiesz już jak otrzymać wynik 1000? Jeśli nie, dajemy ci kolejną wskazówkę. Pokombinuj tak, aby choć zbliżyć się do 1000. Jeśli zdołasz osiągnąć wynik 888, dalej powinno pójść jak z płatka.

Zagadka matematyczna – prawidłowa odpowiedź

Jeśli nie udało ci się uzyskać pożądanego wyniku w tym działaniu dodawania. Daj sobie jeszcze jedną szansę.

Jeśli jednak stwierdzisz, że się poddajesz, zerknij na prawidłową odpowiedź, którą podajemy poniżej.

Odpowiedź to: 888 + 88 + 8 + 8 + 8 = 1000.

Jeśli masz ochotę sprawdzić się jeszcze w innych matematycznych zagadkach zobacz nasz artykuł na temat zadania z podstawówki, nad którym głowią się rodzice z całego świata.