Ból i klikanie w stawach skroniowo-żuchwowych [Porada eksperta]

2015-02-21 23:06

Od dłuższego czasu przeskakuje mi kość (jakby wypadała przy otwieraniu ust) w prawym stawie skroniowo-żuchwowym, nie boli. Natomiast w lewym stawie pobolewa, jakby reumatycznie. Wcześniej myślałam, że boli mnie ucho, ale to zbyt długo trwa, a z uszami nigdy nie miałam i nie mam problemów. Jestem 50-letnią kobietą. Moje zęby są ciasno upakowane w obu szczękach, mam wszystkie ósemki, z których jedna od początku jest w dziąśle i nie przebiła się na zewnątrz. Żęby są systematycznie leczone.

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Przeskakiwanie w stawie to klikanie, które związane jest ze zmianami, które zachodzą w stawie skroniowo-żuchwowym. Kolejnym objawem dysfunkcji jest wrażenie zatkanego ucha, szumy uszne, bóle ucha. Nie zadała Pani konkretnego pytania, ale jeśli ma Pani takie objawy, to zalecam skonsultowanie ich z lekarzem ortodontą, chirodontą.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Karol Gorzechowski

Specjalizuje się w rehabilitacji stomatologicznej, która jest uzupełnieniem leczenia ortodontycznego i stomatologicznego. Zajmuje się leczeniem: bólu stawu skroniowo-żuchwowego, trzasków oraz przeskakiwań w stawie skroniowo-żuchwowym, bruksizmu (zgrzytania), szumów usznych. Właściciel REHABILIS Centrum rehabilitacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza