Ból i klikanie w stawach skroniowo-żuchwowych [Porada eksperta]

2015-02-21 23:06

Od dłuższego czasu przeskakuje mi kość (jakby wypadała przy otwieraniu ust) w prawym stawie skroniowo-żuchwowym, nie boli. Natomiast w lewym stawie pobolewa, jakby reumatycznie. Wcześniej myślałam, że boli mnie ucho, ale to zbyt długo trwa, a z uszami nigdy nie miałam i nie mam problemów. Jestem 50-letnią kobietą. Moje zęby są ciasno upakowane w obu szczękach, mam wszystkie ósemki, z których jedna od początku jest w dziąśle i nie przebiła się na zewnątrz. Żęby są systematycznie leczone.

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Przeskakiwanie w stawie to klikanie, które związane jest ze zmianami, które zachodzą w stawie skroniowo-żuchwowym. Kolejnym objawem dysfunkcji jest wrażenie zatkanego ucha, szumy uszne, bóle ucha. Nie zadała Pani konkretnego pytania, ale jeśli ma Pani takie objawy, to zalecam skonsultowanie ich z lekarzem ortodontą, chirodontą.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Karol Gorzechowski

Specjalizuje się w rehabilitacji stomatologicznej, która jest uzupełnieniem leczenia ortodontycznego i stomatologicznego. Zajmuje się leczeniem: bólu stawu skroniowo-żuchwowego, trzasków oraz przeskakiwań w stawie skroniowo-żuchwowym, bruksizmu (zgrzytania), szumów usznych. Właściciel REHABILIS Centrum rehabilitacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza