Ból stawu skroniowo-żuchwowego a założenie szyny na zęby [Porada eksperta]

2015-01-22 23:14

Od 4 miesięcy odczuwam ból stawu skroniowo- żuchwowego. Ból zlokalizowany jest w samym stawie, bolą mnie czasem również zęby. Czuję jakby tam było coś nie na swoim miejscu. Usta otwieram normalnie, słychać delikatne klikanie. Mam krzywy zgryz - głęboki. Nigdy wcześniej nie miałam żadnych dolegliwości ze strony tego stawu. Teraz nie mogę normalnie funkcjonować. Czekam na szynę na zęby. Czy ta szyna pomoże i co powinnam później zrobić i do kogo się udać? Czy da się to jakoś wyleczyć?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Jeżeli ma pani klikanie w stawie skroniowo-żuchwowym oraz zgryz głęboki to sama szyna nie zlikwiduje przyczyny, jedynie będzie działać tymczasowo. Celem szyny jest polepszenie czynności tego stawu, rozluźnienie mięśni, poprawa wzorca ruchowego żuchwy, natomiast pacjent zmuszony jest do długoletniego noszenia takiej szyny. Jeżeli chciałaby pani wyleczyć przyczynę problemu, to polecam udać się do chirodonty, który zajmie się pani zgryzem oraz klikającym stawem. Należy także udać się do fizjoterapeuty, który obejrzy pani kręgosłup oraz cały narząd ruchu, ponieważ bóle w okolicy stawu skroniowo-żuchwowego związane są bardzo często ze stawem krzyżowo-biodrowym, który łączy miednice z kręgosłupem lędźwiowym.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Karol Gorzechowski

Specjalizuje się w rehabilitacji stomatologicznej, która jest uzupełnieniem leczenia ortodontycznego i stomatologicznego. Zajmuje się leczeniem: bólu stawu skroniowo-żuchwowego, trzasków oraz przeskakiwań w stawie skroniowo-żuchwowym, bruksizmu (zgrzytania), szumów usznych. Właściciel REHABILIS Centrum rehabilitacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza