Szum w uszach i problemy z pamięcią [Porada eksperta]

2014-12-15 16:55

Mam problem z szumem w uszach a także z pamięcią. Od jakiegoś czasu czuję, jakbym miała blokadę w czołowej części głowy. Nie potrafię jasno myśleć, skoncentrować się. Nie wiem co mam myśleć, czy to starość? Czy jest na to lekarstwo?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Niestety z pani maila ciężko jest wywnioskować, co mogłoby być przyczyną, natomiast sądzę, że należy szukać jej w odcinku szyjnym kręgosłupa. Blokada w czołowej części głowy oraz brak koncentracji może być spowodowane silnym napięciem mięśni głowy i szyi, więc najlepiej udać się do fizjoterapeuty, który to oceni.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Karol Gorzechowski

Specjalizuje się w rehabilitacji stomatologicznej, która jest uzupełnieniem leczenia ortodontycznego i stomatologicznego. Zajmuje się leczeniem: bólu stawu skroniowo-żuchwowego, trzasków oraz przeskakiwań w stawie skroniowo-żuchwowym, bruksizmu (zgrzytania), szumów usznych. Właściciel REHABILIS Centrum rehabilitacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza