Jak przywrócić sprawność stawu kciuka po operacji? [Porada eksperta]

2015-09-24 12:33

Jestem 22-letnią kobietą, dużo trenuję. Niestety rok temu doznałam urazu. Po konsultacjach z lekarzem dowiedziałam się, że będzie potrzebna operacja. Jestem już pół roku po rekonstrukcji stawu kciuka. Niestety nadal odczuwam "strzykanie" w tym stawie. Co pomoże mi najszybciej wyzdrowieć, czy używać jakichś preparatów, czy wystarczy odpowiednia dieta i witaminy takie jak wapń? Od operacji minęło pół roku, byłam na rehabilitacji, może znów pójść i zwiększyć po prostu intensywność spotkań z rehabilitantem.

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

W celu powrotu do sprawności należałoby zwiększyć intensywność zabiegów rehabilitacyjnych, chodzi głównie o terapię manualną. Za pomocą specjalnych technik mobilizacji oraz pracy na tkankach miękkich przywraca się zaburzoną biomechanikę stawów, prowadzi to do zmniejszenia bólu, zwiększenia zakresu ruchomości.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Karol Gorzechowski

Specjalizuje się w rehabilitacji stomatologicznej, która jest uzupełnieniem leczenia ortodontycznego i stomatologicznego. Zajmuje się leczeniem: bólu stawu skroniowo-żuchwowego, trzasków oraz przeskakiwań w stawie skroniowo-żuchwowym, bruksizmu (zgrzytania), szumów usznych. Właściciel REHABILIS Centrum rehabilitacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza