Ból przy przyczepie tricepsa w czasie aktywności fizycznych [Porada eksperta]

2016-01-27 23:13

Od kilku miesięcy borykam się z ostrym bólem przy przyczepie mięśnia trójgłowego ramienia. Gram od 10 lat w siatkówkę, ale od 2 lat jest to tylko rekreacja (1-2 razy w tyg). W sierpniu 2015 r. podczas gry poczułam ból przy przeproście ręki, w łokciu, w tylnej części. Ból powraca podczas różnych czynności, np. szybkie wyprostowanie ręki, pompki, przyjęcie piłki w siatkówce, czasami mam wrażenie, że boli mnie cały mięsień, aż do barku. Byłam u wielu lekarzy, na USG zdiagnozowano łokieć tenisisty, aczkolwiek nie towarzyszą mi bóle przy nawracaniu nadgarstka, bardzo rzadko czuję drętwienie 2 ostatnich palców ręki. W usg jedyne, co wyszło niejasne, to: 1) ścięgno wspólne prostowników w części głębokiej z obszarem niejednorodnie obniżonej echogeniczności i zatartą strukturą włókienkową, w PD bez widocznych naczyń, poza tym bez cech patologii, 2) nieregularny zarys krawędzi bocznej wyrostka łokciowego kości łokciowej - zmiany zwyrodnieniowe do potwierdzenia w RTG, ale gdy zrobiłam, to nic nie wyszło. W listopadzie byłam na zabiegach fizykoterapii: krioterapia + ultradźwięki, wg mnie ból ustąpił tylko dlatego, że przestałam grać, bo gdy pod koniec stycznia zagrałam w siatkówkę, ból powrócił, z taką samą ostrością jak wcześniej.

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Moje pierwsze wrażenie po przeczytaniu pani opisuje jest takie: należy sprawdzić obecność zrostów, zwłóknień w obrębie przyczepu mięśnia trójgłowego ramienia oraz całej taśmy mięśniowej - powstają one często po urazach. Podejrzewam, że problem nie jest tylko w tym miejscu, tylko w całej kończynie, a także w odcinku szyjnym kręgosłupa. Można to tylko stwierdzić badając ręcznie przez terapeutę. Fizykoterapia nie zlikwiduje przyczyny dolegliwości, jedynie złagodzi objawy. Zalecałbym wizytę u doświadczonego terapeuty manualnego, który poradzi sobie z tym problemem.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Karol Gorzechowski

Specjalizuje się w rehabilitacji stomatologicznej, która jest uzupełnieniem leczenia ortodontycznego i stomatologicznego. Zajmuje się leczeniem: bólu stawu skroniowo-żuchwowego, trzasków oraz przeskakiwań w stawie skroniowo-żuchwowym, bruksizmu (zgrzytania), szumów usznych. Właściciel REHABILIS Centrum rehabilitacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza