Co oznacza ból przy zaciskaniu zębów i otwieraniu ust? [Porada eksperta]

2015-02-22 10:42

Od kilku dni mam problem z bólem, jak zaciskam zęby, to odczuwam ból za uchem i lekki ból kości żuchwowej pod uchem. Jeść mogę normalnie. Miałam już tak kiedyś, wtedy ból przeszedł, ale ten trzyma wyjątkowo długo. Znajomi mówią, że to może być od zęba, no ale problem w tym, że nie bolą mnie zęby ani dziąsła. Czy to faktycznie może być od zębów? Gdzie mogę się z tym bólem udać?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Ból za uchem podczas zaciskania zębów oraz przy otwieraniu ust może świadczyć o dolegliwościach ze stawu skroniowo-żuchwowego. W celu postawienia diagnozy proszę zgłosić się do lekarza stomatologa, ortodonty, chirodonty.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Karol Gorzechowski

Specjalizuje się w rehabilitacji stomatologicznej, która jest uzupełnieniem leczenia ortodontycznego i stomatologicznego. Zajmuje się leczeniem: bólu stawu skroniowo-żuchwowego, trzasków oraz przeskakiwań w stawie skroniowo-żuchwowym, bruksizmu (zgrzytania), szumów usznych. Właściciel REHABILIS Centrum rehabilitacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza