Ból mięśnia przywodziciela: co zrobić? [Porada eksperta]

2015-12-29 20:38

Od jakiegoś czasu boli/ciągnie od wewnętrznej strony uda między pachwiną, dodatkowo czasem odczuwam kłucie w pęcherzu. Dowiedziałem się, że może to być problem z przywodzicielem. Jakieś 2 miesiące temu miałem ten sam problem, ale ból zniknął po tygodniu przerwy. Ból jest do zniesienia i staram się z nim dalej grać w piłkę nożną (gram amatorsko 3 razy w tygodniu), teraz mam przerwę już prawie 2 tygodnie, ale ból w żadnym stopniu nie ustępuje, mimo smarowania żelami, takimi jak Mobilat, Ketonal, Voltaren, a od jakiegoś czasu maścią końską rozgrzewającą. Czy są jakieś inne sposoby na wyleczenie tej przypadłości i co najlepiej robić w tej sytuacji?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Po opisie można podejrzewać, że ból w okolicy pachwiny może być spowodowany mikrourazami mięśnia przywodziciela, dlatego dwa miesiące temu ból zniknął po tygodniu, ale jego przyczyna nie została zlikwidowana i powrócił. Zalecałbym rozciąganie tego mięśnia, ale najlepszym wyjściem byłaby wizyty u fizjoterapeuty.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Karol Gorzechowski

Specjalizuje się w rehabilitacji stomatologicznej, która jest uzupełnieniem leczenia ortodontycznego i stomatologicznego. Zajmuje się leczeniem: bólu stawu skroniowo-żuchwowego, trzasków oraz przeskakiwań w stawie skroniowo-żuchwowym, bruksizmu (zgrzytania), szumów usznych. Właściciel REHABILIS Centrum rehabilitacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza