Kręgozmyk: co oznacza opadnięcie stóp? [Porada eksperta]

2015-09-01 23:02

Po RTG kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego AP+bok lekarz w diagnozie napisał "dyskopatia i kręgozmyk na wysokości L5-S1. W razie obustronnego bólu, opadnięcia stopy/stóp, zatrzymania moczu/ stolca". Nie wiem, co się może stać i co mnie może czekać. Co oznacza "opadnięcie stóp"?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Kręgozmyk jest to schorzenie kręgosłupa, które polega na przemieszczeniu się do przodu kręgów leżących wyżej w stosunku do kręgów położonych niżej. W wyniku przesunięcia może dojść do zwężenia kanału kręgowego i ucisku na rdzeń. Ucisk ten wywołuje ból miejscowy oraz ból korzeniowy, czyli idący wzdłuż nogi. Długotrwały ucisk może spowodować osłabienie siły mięśni nóg, a także opadanie stopy.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Karol Gorzechowski

Specjalizuje się w rehabilitacji stomatologicznej, która jest uzupełnieniem leczenia ortodontycznego i stomatologicznego. Zajmuje się leczeniem: bólu stawu skroniowo-żuchwowego, trzasków oraz przeskakiwań w stawie skroniowo-żuchwowym, bruksizmu (zgrzytania), szumów usznych. Właściciel REHABILIS Centrum rehabilitacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza