Jakie są przyczyny zgrzytania zębami we śnie? [Porada eksperta]

2014-12-15 17:04

Coraz częściej zgrzytam zębami w czasie snu, zaciskam szczęki. Gdy się budzę z rana, cała szczęka mnie boli. Jak temu zapobiec? Dawniej tego nie miałem.

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Zgrzytanie zębami wywołane jest przez kilka czynników, natomiast najważniejszy to stres, który najbardziej kumuluje się w mięśniach żucia, które w nocy powinny odpoczywać, ale nie mogą, bo są mocno napięte i wtedy dochodzi do zgrzytania zębami.

W celu ochrony zębów najlepiej udać się do chirodonty, który oceni i zajmie się zgryzem oraz fizjoterapeuty, który rozluźni mięśnie żucia oraz całego ciała. Te działania spowodują zmniejszenie zgrzytania.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Karol Gorzechowski

Specjalizuje się w rehabilitacji stomatologicznej, która jest uzupełnieniem leczenia ortodontycznego i stomatologicznego. Zajmuje się leczeniem: bólu stawu skroniowo-żuchwowego, trzasków oraz przeskakiwań w stawie skroniowo-żuchwowym, bruksizmu (zgrzytania), szumów usznych. Właściciel REHABILIS Centrum rehabilitacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza