Ćwiczenia przy ŁZS [Porada eksperta]

2015-11-22 22:02

Od roku choruję na łuszczycowe zapalenie stawów. Jestem w trakcie leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, ale nadal mam problem z jedną stopą i jednym nadgarstkiem. Problem w tym, że źle się czuję ze swoją wagą i chciałabym schudnąć około 7-10 kg. Wiem, że sama dieta nie wystarczy. Jaki sport lub jakie ćwiczenia mogłabym wykonywać w takim przypadku?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Regularna aktywność fizyczna jest bardzo wskazana przy łuszczycowym zapaleniu stawów, ponieważ zapobiega niekorzystnym zmianom w stawach, zwiększa zakres ruchu, wzmacnia mięśnie oraz poprawia wydolność, a także pomaga schudnąć. Zalecałbym pływanie i jazdę na rowerze stacjonarnym. Ćwiczeń nie należy wykonywać w okresie nasilenie objawów choroby.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Karol Gorzechowski

Specjalizuje się w rehabilitacji stomatologicznej, która jest uzupełnieniem leczenia ortodontycznego i stomatologicznego. Zajmuje się leczeniem: bólu stawu skroniowo-żuchwowego, trzasków oraz przeskakiwań w stawie skroniowo-żuchwowym, bruksizmu (zgrzytania), szumów usznych. Właściciel REHABILIS Centrum rehabilitacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza