Ćwiczenia przy ŁZS [Porada eksperta]

2015-11-22 22:02

Od roku choruję na łuszczycowe zapalenie stawów. Jestem w trakcie leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, ale nadal mam problem z jedną stopą i jednym nadgarstkiem. Problem w tym, że źle się czuję ze swoją wagą i chciałabym schudnąć około 7-10 kg. Wiem, że sama dieta nie wystarczy. Jaki sport lub jakie ćwiczenia mogłabym wykonywać w takim przypadku?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Regularna aktywność fizyczna jest bardzo wskazana przy łuszczycowym zapaleniu stawów, ponieważ zapobiega niekorzystnym zmianom w stawach, zwiększa zakres ruchu, wzmacnia mięśnie oraz poprawia wydolność, a także pomaga schudnąć. Zalecałbym pływanie i jazdę na rowerze stacjonarnym. Ćwiczeń nie należy wykonywać w okresie nasilenie objawów choroby.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Karol Gorzechowski

Specjalizuje się w rehabilitacji stomatologicznej, która jest uzupełnieniem leczenia ortodontycznego i stomatologicznego. Zajmuje się leczeniem: bólu stawu skroniowo-żuchwowego, trzasków oraz przeskakiwań w stawie skroniowo-żuchwowym, bruksizmu (zgrzytania), szumów usznych. Właściciel REHABILIS Centrum rehabilitacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza