Jak szybko zajść w ciążę?– wskazówki dla par stających się o dziecko

starania o ciaze
Jak szybko zajść w ciążę? To pytanie często zadają sobie pary, które właśnie zdecydowały się na  dziecko.

Jak szybko zajść w ciążę? To pytanie często zadają sobie pary, które właśnie zdecydowały się na  dziecko. Odpowiednie przygotowanie organizmu zwiększy twoje szanse na szybkie zajście w ciążę.

Masz trudności w zajściu w ciąże, starcie się z partnerem o dziecku, ale wciąż bezskutecznie. Jeśli ten problem trwa dopiero 5 – 10 miesięcy przeanalizuje wasz styl życia, sfery intymne i zdrowotne. Doradzimy tobie co musicie zmienić, poprawić, ab wasze marzenia o dziecku wkrótce się spełniły.
Porady jak zajść w ciążę
Ciąża stała się waszym pragnieniem, usilnie próbujecie wielu sposobów. Nie wpadnijcie w błędny krąg! N ie ograniczajcie współżycia tylko do dni płodnych. To błąd, który popełnia wiele par w takiej sytuacji. Po pierwsze dlatego, że seks według kalendarzyka zabija spontaniczność i zamiast być przyjemnością, staje się zobowiązaniem. Po drugie, częste, regularne współżycie jest potrzebne – z prokreacyjnego punktu widzenia – zarówno mężczyźnie, jak i kobiecie. Im mężczyzna częściej współżyje, tym lepszej jakości są jego plemniki. Pewne badania wykazały, że po siedmiu dniach abstynencji u mężczyzny stwierdza się zmiany, które mogą utrudniać zapłodnienie. A badacze
z Sydney dowiedli, że u mężczyzn ze słabymi plemnikami codzienne uprawianie seksu w tygodniu poprzedzającym owulację poprawia jakość plemników, zmniejszając rozmiary uszkodzeń w ich DNA. U kobiety częste stosunki powodują lepsze ukrwienie jajowodów i macicy, a także wzmacniają czynność skurczową macicy, bo nasienie zawiera prostaglandyny – silny środek naskurczowy. Dzięki takiemu „treningowi” dróg rodnych plemniki łatwiej docierają do jajowodów,
w których następuje zapłodnienie. Poza tym nasienie może przebywać w narządach rodnych 2–3 dni, więc przy regularnym współżyciu plemniki stale są obecne w ciele kobiety, gdzie mogą czekać
na komórkę jajową. Nie trzeba wtedy pilnować owulacji i „być w gotowości”. Najlepiej, jeśli będziecie się kochać co 2–3 dni. I pamiętajcie, że seks ma wam przede wszystkim sprawiać radość i przyjemność – skupianie się na celu prokreacyjnym może wam tę radość odebrać.

Wiele par chce zrealizować jak najszybciej postanowienie o posiadaniu potomstwa. Skoro decyzja została podjęta, to nie ma na co czekać. Jednak nie wszystkim się udaje szybka realizacja planu. Masz trudności w zajściu w ciąże, starcie się z partnerem o dziecku, ale wciąż bezskutecznie. Jeśli ten problem trwa dopiero 5 – 10 miesięcy przeanalizuje wasz styl życia, sfery intymne i zdrowotne. Doradzimy tobie co musicie zmienić, poprawić, ab wasze marzenia o dziecku wkrótce się spełniły.

>> Co jeść, żeby zwiększyć szanse na zajście w ciążę?

Sposoby na zajście w ciążę: uprawiajcie seks jak najczęściej

Dziecko stało się waszym pragnieniem, usilnie próbujecie wielu sposobów na zajście w ciążę. Nie wpadnijcie w błędny krąg! Aby szybko zajść w ciążę, nie ograniczajcie współżycia tylko do dni płodnych. To błąd, który popełnia wiele par w takiej sytuacji. Po pierwsze dlatego, że seks według kalendarzyka zabija spontaniczność i zamiast być przyjemnością, staje się zobowiązaniem. Po drugie, częste, regularne współżycie jest potrzebne – z prokreacyjnego punktu widzenia – zarówno mężczyźnie, jak i kobiecie. Im mężczyzna częściej współżyje, tym lepszej jakości są jego plemniki. Pewne badania wykazały, że po siedmiu dniach abstynencji u mężczyzny stwierdza się zmiany, które mogą utrudniać zapłodnienie. A badacze z Sydney dowiedli, że u mężczyzn ze słabymi plemnikami codzienne uprawianie seksu w tygodniu poprzedzającym owulację poprawia jakość plemników, zmniejszając rozmiary uszkodzeń w ich DNA.

>> Planowanie dziecka: kiedy jest najlepszy czas na dziecko?

U kobiety częste stosunki powodują lepsze ukrwienie jajowodów i macicy, a także wzmacniają czynność skurczową macicy, bo nasienie zawiera prostaglandyny – silny środek naskurczowy. Dzięki takiemu „treningowi” dróg rodnych plemniki łatwiej docierają do jajowodów, w których następuje zapłodnienie. Poza tym nasienie może przebywać w narządach rodnych 2–3 dni, więc przy regularnym współżyciu plemniki stale są obecne w ciele kobiety, gdzie mogą czekać na komórkę jajową. Nie trzeba wtedy pilnować owulacji i „być w gotowości”. Najlepiej, jeśli będziecie się kochać co 2–3 dni. I pamiętajcie, że seks ma wam przede wszystkim sprawiać radość i przyjemność – skupianie się na celu prokreacyjnym może wam tę radość odebrać.

>> Ile trwa i w którym etapie cyklu miesiączkowego pojawia się owulacja?

Dobrze wiedzieć
Mity o sposobach zajścia w ciąże!
Uwaga: to nieprawda, że pewne pozycje seksualne sprzyjają zapłodnieniu bardziej niż inne. Gdy oboje partnerzy są zdrowi, pozycja nie ma żadnego znaczenia. Mitem jest również bardzo rozpowszechnione przekonanie, że szanse na zajście w ciążę będą większe, jeśli po stosunku
kobieta leży z uniesionymi w górę nogami. Owszem, warto przez 10–15 minut po stosunku poleżeć w łóżku i nie korzystać w tym czasie z toalety, by zatrzymać nasienie w pochwie, ale unoszenie
nóg jest zupełnie zbędne

Mity o sposobach na zajścia w ciążę!

Uwaga: to nieprawda, że pewne pozycje seksualne sprzyjają zapłodnieniu bardziej niż inne. Gdy oboje partnerzy są zdrowi, pozycja nie ma żadnego znaczenia. Mitem jest również bardzo rozpowszechnione przekonanie, że szanse na zajście w ciążę będą większe, jeśli po stosunku kobieta leży z uniesionymi w górę nogami. Owszem, warto przez 10–15 minut po stosunku poleżeć w łóżku i nie korzystać w tym czasie z toalety, by zatrzymać nasienie w pochwie, ale unoszenie nóg jest zupełnie zbędne.

Jak pomóc parze zajść w ciąże?
Stres odpowiada za obniżenie płodności zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, oboje więc powinniście zmienić styl życia na spokojniejszy. Zwolnijcie tempo, nie przepracowujcie się ponad miarę. Celebrujcie swoją prywatność: znajdźcie czas na wspólne śniadania, kolacje, wyjazdy.
Potrzebujecie więcej luzu i relaksu. Zadbajcie o prawidłową masę ciała – BMI powinno mieścić się w przedziale 19–24,5. Dodatkowe kilogramy zmniejszają płodność. Naukowcy z Holandii stwierdzili, że nawet kobiety, które mają regularne owulacje, mogą mieć zaburzenia płodności, jeśli mają nadwagę. A u kobiet o nadwadze powyżej 29 BMI z każdą następną jednostką BMI szanse na zajście w ciążę maleją o 4 proc. U otyłych mężczyzn niepłodność występuje dwukrotnie częściej niż u tych z prawidłową masą ciała – każde nadprogramowe 10 kg zmniejsza szansę na dziecko o 10 proc. Da kobiety marzącej o dziecku także nadmierna szczupłość nie jest korzystna – gdy wskaźnik BMI wynosi mniej niż 19, czas starań o ciążę wydłuża się nawet czterokrotnie.
Zrezygnujcie też oboje z używek – papierosy i alkohol mogą obniżać płodność nawet o 60 proc.! Także kawę powinniście mocno ograniczyć lub całkowicie odstawić. Zawiera bowiem kofeinę, która utrudnia transport komórek jajowych w jajowodzie, a u panów osłabia ruchliwość plemników

Ciąża - jak pomóc parze zajść w ciąże?

Stres odpowiada za obniżenie płodności zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, oboje więc powinniście zmienić styl życia na spokojniejszy. Zwolnijcie tempo, nie przepracowujcie się ponad miarę. Celebrujcie swoją prywatność: znajdźcie czas na wspólne śniadania, kolacje, wyjazdy. Potrzebujecie więcej luzu i relaksu. Zadbajcie o prawidłową masę ciała – BMI powinno mieścić się w przedziale 19–24,5. Dodatkowe kilogramy zmniejszają płodność. Naukowcy z Holandii stwierdzili, że nawet kobiety, które mają regularne owulacje, mogą mieć zaburzenia płodności, jeśli mają nadwagę. A u kobiet o nadwadze powyżej 29 BMI z każdą następną jednostką BMI szanse na zajście w ciążę maleją o 4 proc.

>> Nadwaga w ciąży szkodzi tobie i dziecku.

U otyłych mężczyzn niepłodność występuje dwukrotnie częściej niż u tych z prawidłową masą ciała – każde nadprogramowe 10 kg zmniejsza szansę na dziecko o 10 proc. Da kobiety marzącej o dziecku także nadmierna szczupłość nie jest korzystna – gdy wskaźnik BMI wynosi mniej niż 19, czas starań o ciążę wydłuża się nawet czterokrotnie.Zrezygnujcie też oboje z używek – papierosy i alkohol mogą obniżać płodność nawet o 60 proc.! Także kawę powinniście mocno ograniczyć lub całkowicie odstawić. Zawiera bowiem kofeinę, która utrudnia transport komórek jajowych w jajowodzie, a u panów osłabia ruchliwość plemników.

Aktualizacja: 2016-08-12 Publikacja: 2013-04-05
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.