Płeć dziecka: w którym tygodniu ciąży widać płeć dziecka? Opinia ginekologa

plec dziecka

Od kiedy możemy poznać płeć dziecka? Czy płeć dziecka można określić dokładnie? Skąd biorą się pomyłki w określaniu płci dziecka. Chłopiec czy dziewczynka? Nie ma chyba mamy, która nie zadaje sobie pytania o płeć swojego dziecka. 

Zobacz również: Jak przyspieszyć naukę mówienia?

Płeć dziecka można rozpoznać ze stuprocentową pewnością około 16. tygodnia ciąży. Oczywiście zdarzają się pacjentki z dużą nadwagą albo nietypowe ułożnie płodu, kiedy płeć dziecka rozpoznajemy później. USG robią obecnie prawie wszyscy ginekolodzy. Niestety jedni tylko "przykładają głowicę" dla ogólnej orientacji i stąd pomyłki w rozpoznawaniu płci dziecka, inni robią to w pełni profesjonalnie. W obu przypadkach kobieta ma wrażenie zrobionego badania USG. Jeśli trafiliśmy na lekarza z gatunku "przykładającego głowicę", który mówi: "chyba dziewczynka" to nie kupujmy od razu sukienek. Pójdźmy do takiego, który zje swój dyplom, jeśli płeć dziecka będzie odmienna od tej, którą "zobaczył". Pamiętajmy: dziewczynka jest wtedy, gdy widzimy wargi sromowe, a nie wtedy, gdy nie widzimy siusiaka.

dr. n. med. Witold Rogiewicz
SPECJALISTA GINEKOLOGII I POŁOŻNICTWA, ULTRASONOLOG

Przeczytaj także o sprawności manualnej dziecka

USG 4D w ciąży FILM: jak wygląda badanie USG

Badanie USG 3D i 4D w ciąży to badanie ultrasonograficzne, dzięki któremu możemy zobaczyć dziecko w łonie mamy. W przeciwieństwie do tradycyjnego badania - mamy tutaj możliwość obejrzenia rysów twarzy dziecka, aktywności ruchowej i wielu szczegółów jego budowy anatomicznej w sposób bardzo dokładny. Byliśmy z kamerą w gabinecie ginekologicznym i sprawdziliśmy z jakiego powodu badanie USG 3D i 4D jest tak lubiane przez przyszłe mamy.

Aktualizacja: 2017-03-09 Publikacja: 2013-08-20
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.