Kalendarz szkolny - dni wolne w roku szkolnym 2016/2017

Kalendarz szkolny
fot.: thinkstockphotos.com

Kalendarz szkolny 2016/2017 jest dla uczniów bardzo łaskawy pod względem ilości dni wolnych od szkoły. Z nadejściem kolejnego roku wszyscy uczniowie tradycyjnie sprawdzają, jak wygląda kalendarz dni wolnych i skrupulatnie odliczają czas pomiędzy dniami wolnymi w szkole. Zobacz aktualny kalendarz dni wolnych od szkoły!

Wrzesień i październik 2016

Rok szkolny 2016/2017 rozpoczyna się 1 września. Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało kalendarz dni wolnych od szkoły z którego wynika, że pierwszy długi weekend przypada w październiku dzięki Dniu Nauczyciela (14 października). Wypada on w piątek i jest ustawowo wolny.

Sprawdź również kalendarz rozwoju dziecka >>

Listopad 2016

W listopadzie tradycyjnie wypadają dwa wolne dni: 1 listopad – Święto Zmarłych i 11 listopad – Święto Niepodległości.

Przerwa zimowa grudzień 2016

Grudzień zdecydowanie należy do ulubionych miesięcy dla wszystkich uczniów. W końcu w tym miesiącu wypada przerwa świąteczna, która będzie trwała od 23 grudnia do 1 stycznia, czyli aż 10 dni wolnych od szkoły.

Czy będziesz, jak Twoi rodzice? Rozwiąż test i sprawdź!

Dni wolne w szkole: styczeń, luty 2017

Po powrocie do szkoły 2 stycznia uczniowie mogą się już przygotować na kolejny dzień wolny, którym jest Święto Trzech Króli, które wypada 6 stycznia. Jest to piątek, więc zapowiada się kolejny długi weekend. Styczeń i luty to tradycyjnie ferie zimowe i dwa tygodnie wolne od szkoły. W tym roku wypadają następująco:
• 16.01.-29.01. – lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
• 23.01.-05.02. – podlaskie, warmińsko-mazurskie
• 30.01.-12.02. – kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
• 13.02.-26.02. – dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

Bullying w szkole czyli przemoc i agresja wśród dzieci >>

Wielkanoc 2017

Po marcu, w którym nie było ani jednego dnia wolnego w szkole przychodzi czas na kwiecień i święta Wielkanocne. W 2017 roku wypadają one między 16 a 18 kwietnia, co daje w kalendarzu szkolnym wolne od 13 do 18 kwietnia.

Kalendarz szkolny: maj 2017

Tradycyjnie w maju wypadają dwa dni wolne. Jest to 1 (Święto Pracy) i 3 maja (Święto Konstytucji 3 maja). Kolejne dni wolne mogą pojawić się w związku z maturami, które trwają od 4 do 24 maja.

Przemoc w szkole. Jak reagować i rozmawiać z dzieckiem o jego problemach?

Czerwiec i koniec kalendarza szkolnego 2016/2017

Pierwszym wolnym dniem czerwca będzie Boże Ciało, które wypada w czwartek 15 czerwca. Następną ważną datą jest koniec roku szkolnego, przypadający na 23 czerwca. Od tej daty uczniowie mają dwa miesiące wakacji.

Polecamy wideo: Fryzura do szkoły

Fryzura do szkoły musi być przede wszystkim wygodna dla dziecka. Zobacz, jak szybko zrobić efektowną fryzurę do szkoły!

Aktualizacja: 2016-12-23 Publikacja: 2016-12-23
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.