Pokój dla braci: jak urządzić pokój dziecka i nastolatka?

Pokój dla braci, gdy dzieli ich spora różnica wieku, jest wyzwaniem. Rodzice często zastanawiają się jak pogodzić mały metraż mieszkania z faktem posiadania dwojga dzieci. Niestety, często kończy się na tym, że rodzeństwo musi zamieszkać w jednym pokoju i wtedy zaczynają się schody. Jak urządzić pokój braci, by dzieci były zadowolone?

Wspólny pokój dla dwóch braci - rodzeństwa w różnym wieku, to wyzwanie. Oczywiście, jeżeli w jednym pokoju ma zamieszkać dwóch braci to sprawa jest trochę prostsza. Rodzeństwo tej samej płci zazwyczaj lepiej się dogaduje. Jednak co zrobić, gdy między nimi jest duża różnica wieku?

Wspólny pokój braci to ciągłe kłótnie?

Jeżeli rodzeństwo ma ze sobą dobry kontakt, to wcale nie musi oznaczać, że zamieszkanie we wspólnym pokoju wywoła kłótnie. Wiadomo, że dużo starszy nastolatek jest mądrzejszy od małej pociechy, więc powinien godzić się na pewne ustępstwa. Porozmawiaj z nim i zadbaj o to, aby nie denerwował się na brata, gdy ten za bardzo porozrzuca zabawki czy po sobie nie posprząta. Spraw, aby rodzeństwo nie nastawiało się wrogo do siebie oraz uczyło się od siebie nawzajem.

 

Nie przegap

Pokój braci: zadbaj, by każde dziecko miało przestrzeń dla siebie

Najlepiej jest podzielić wyraźnie wspólny pokój dzieci. Nie może to być narysowana granica, ponieważ przysporzy ona niepotrzebnych kłótni z cyklu "bo on przekroczył linie i siedzi na mojej części". Zadbaj o to, aby kolory mebli dzieliły pomieszczenie. Niech rzeczy nastolatka będą np. szare, a młodszego dziecka granatowe. Ważne jest to, żeby wszystko tworzyło spójną całość.

Pokój braci: postaw na funkcjonalne rozwiązania

Przy wyborze wyposażenia w pokoju braci postaw na funkcjonalność. Zwróć uwagę na potrzeby każdego z nich. Młodszy z rodzeństwa będzie potrzebował dużo miejsca do zabawy, a starszy do nauki. Wygodnym rozwiązaniem będzie łóżko dwupiętrowe. Do części małego dziecka dołącz większą ilość szafek i półek na zabawki. Nastolatek będzie wymagał biurka oraz większej szafy na ubrania.

Jak pomalować pokój dziecka farbą tablicową? [wideo]

Farba tablicowa do złudzenia przypominająca szkolną tablicę, z pewnością przysporzy Wam z dzieckiem dużo wspólnej zabawy, a dodatkowo pomoże przygotować malca do pójścia do przedszkola czy do szkoły. Sposób nałożenia farby tablicowej nie różni się bardzo od standardowej farby, jednak jak każda, rządzi się swoimi prawami.

Aktualizacja: 2016-08-20 Publikacja: 2015-12-09
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.