USG W CIĄŻY: czy badanie ultrasonograficzne jest refundowane przez NFZ?

Kalendarz badan USG w ciazy
fot.: photos.com
Kalendarz badań USG w ciąży - kiedy i po co trzeba robić USG ciąży?

Każda kobieta ciężarna ma prawo do niezbędnej opieki medycznej w ramach NFZ, również wtedy, gdy nie posiada ubezpieczenia zdrowotnego. Wśród koniecznych badań w ciąży jest USG. Dowiedz się, ile badań ultrasonograficznych przysługuje ci w czasie ciąży.

Kobiety w ciąży, podobnie jak dzieci do 18. roku życia, są objęte opieką medyczną na koszt państwa, nawet gdy nie są ubezpieczone. Ciężarnym przysługuje niezbędny pakiet wizyt kontrolnych i badań, a także poród w szpitalu. Lekarz musi mieć kontrakt z NFZ, aby konsultacje i badania były refundowane.

USG w ciąży to ważne badanie, które pozwala na bieżąco monitorować stan zdrowia dziecka i jego rozwój. Do tego jest całkowicie bezpieczne. Liczbę potrzebnych USG w ciąży określa lekarz, ale zaleca się 3 badania ultrasonograficzne w czasie ciąży: między 11. a 14. tygodniem, między 18. a 22. tygodniem oraz po 30. tygodniu ciąży. Zalecenia te dotyczą ciąż przebiegających prawidłowo. Gdy lekarz stwierdzi ciążę zagrożoną, może zlecić dodatkowe badania USG i inne testy.

źródło: www.dlarodzinki.pl Aktualizacja: 2016-04-13 Publikacja: 2013-06-28
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.