Marimer

Jak oczyścić nos u dziecka?

Nos dziecka służy nie tylko do oddychania, ale także do odbierania bodźców z otaczającego świata. Zmysł węchu jest niezwykle ważny na każdym etapie rozwoju - dla niemowlaka szczególnie. Co ciekawe, jest on pierwszym zmysłem wykształconym u dziecka. Dbając o drożność noska dziecka, dajesz mu zatem nie tylko lepszy komfort oddychania, ale także ułatwiasz prawidłowy rozwój i odbieranie otaczającego świata.

Zobacz jak ułatwić dziecku oddychanie i poznawanie świata

Rozwój zmysłu węchu u niemowląt

Rozwój zmysłu węchu u niemowląt rozpoczyna się o wiele wcześniej, ...

Rola zmysłu węchu u dziecka

Zmysł węchu u dzieci rozwija się dynamicznie aż do osiągnięcia przez nie wieku ośmiu lat. W tym czasie dziecko w nieświadomy i w dużej mierze niez...

Katar u niemowlaka z powikłaniami: zapalenie zatok u niemowlaka

Zapalenie zatok u niemowlaka jako powikłanie po katarze

Zapalenie zatok u niemowlaka to, obok zapalenia ucha środkowego, częste powikłanie po katarze....
Katar u dziecka, wydmuchiwanie nosa

Katar u dziecka: jak nauczyć dziecko wydmuchiwać nos? Zdradzamy 5 skutecznych sposobów

Choć z pozoru wydmuchanie nosa wydaje się banalną i wręcz naturalną czynnością, każda mama...
Magazyny
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.