Bioderma

Skuteczna pielęgnacja skóry suchej i atopowej

Czy atopowym zapaleniem skóry można się zarazić? Czy dzieci z AZS nie można myć wodą? Jak pielęgnować przesuszoną skórę? Wokół atopowego zapalenia skóry narosło wiele mitów, które utrudniają codzienne – i tak już trudne – funkcjonowanie z atopią. Bioderma poprzez kampanię „Z sercem o atopii” obala nieprawdziwe, krążące w internecie informacje i edukuje, aby pomóc w lepszym zrozumieniu tej choroby, a tym samym ułatwić życie osobom z AZS.

Pielęgnacja skóry suchej – dlaczego warto sięgnąć po bezpieczny emolient zamiast po krem z drogerii?

Większość z nas na pewnym etapie życia doświadczyła problemu suche...

Czy emolienty, którymi smarujesz swoje dziecko są bezpieczne? AZS

Czy emolienty, którymi smarujesz swoje dziecko są bezpieczne?

Do 3. roku życia skóra dziecka wykazuje obniżoną zdolność wiązania wody w naskórku, a płaszcz hydrolipidowy, chroniący przed czynnikami zewnętrzny...

AZS (atopowe zapalenie skóry) nie lubi stresu - jak postępować z dzieckiem z atopią?

Atopowe Zapalenie Skóry - jak postępować z dzieckiem z AZS. Porady psychologa

Atopowe Zapalenie Skóry to choroba przewlekła, której nie da się wyleczyć tak, jak grypy czy...
Atopowe zapalenie skóry (AZS) - fakty o najczęstszej alergii wśród dzieci

Atopowe Zapalenie Skóry (AZS) u niemowląt: alergia skórna przyczyny, objawy, leczenie

Atopowe Zapalenie Skóry (AZS) u niemowląt to swoisty „celebryta” wśród dziecięcych chorób...
Magazyny
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.