Oczy niemowlaka

Oczy niemowlaka - artykuły

Rozwój wzroku niemowlaka: co widzi dziecko w pierwszych miesiącach życia?

Rozwój wzroku niemowlaka: co widzi dziecko w pierwszych miesiącach życia?

Zanim wzrok niemowlaka w pełni się ukształtuje minie kilka miesięcy. Jak dziecko widzi przez ten czas i jakimi kolorami najlepiej otaczać noworodka, by stymulować rozwój wzroku? Kiedy zaczyna widzieć wyraźnie?
Zniekształcony obraz widzenia świata czyli dlaczego niemowlakom ropieją oczy?

Ropiejące oko niemowlaka: przyczyny i leczenie

Ropienie oczu u niemowląt to jedna z tych dolegliwości, które wydają się błahe, jednak w rzeczywistości wiążą się z koniecznością leczenia antybiotykiem. Ropiejące oczy to choroba bardzo uciążliwa. Dolegliwość powoduje u dziecka duży...
oczy noworodka

Oczy noworodka - jak myć oczy niemowlaka?

Oczy noworodka zwykle są zamknięte. Dopiero po kilku dniach niemowlę zaczyna otwierać oczy i uczy się rozpoznawać otaczający go świat. Czym i jak często myć oczy niemowlaka? Co robić, gdy pojawią się problemy, takie jak ropna wydzielina,...
Płacz niemowlęcia

Kalkulator koloru oczu dziecka. Jakie oczy będzie miało dziecko?

Używając kalkulatora koloru oczu dziecka sprawdzisz, jaki kolor oczu będzie miało dziecko. O wyglądzie waszego dziecka nie decyduje przypadek. Wiele cech można „obliczyć”, jeszcze zanim pojawi się na świecie.
Niedrożność kalinalików nosowo-łzowych

Niedrożność kanalików nosowo-łzowych: objawy

Niedrożność kanalików nosowo-łzowych dotyczy około 5 proc. donoszonych niemowląt, a pierwsze objawy pojawiają się zazwyczaj już w pierwszym miesiącu życia dziecka. Niedrożność kanalików łzowych możemy podejrzewać, gdy obserwujemy u...
Zespół suchego oka

Zespół suchego oka: przyczyny, objawy i leczenie schorzenia u dzieci

Zespół suchego oka jeszcze do niedawna występował przede wszystkim u osób dorosłych. Coraz częściej schorzenie to dotyka także dzieci. Jaka jest tego przyczyna, jak zespół suchego oka się objawia i jak z nim walczyć?
Oczy dziecka

Okłady na zmęczone oczy dla dziecka

Okłady na zmęczone oczy dziecka bardzo się przydają, bo najmłodsi coraz więcej czasu spędzają przed ekranami monitorów, co nie pozostaje bez wpływu na wzrok dziecka. Efektem tego są coraz częściej występujące infekcje oczu dziecka oraz...
Oczy niemowlaka: jak przemywać oczy niemowlęcia? Oczy niemowlaka są wrażliwe, łatwo je podrażnić. Dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób, jak często i jakimi preparatami pielęgnować oczy niemowlaka. Oto kilka podpowiedzi.
Interesujesz się oczy niemowlaka? Czytaj artykuły, wypowiedzi na forum, opinie ekspertów nt. oczy niemowlaka
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.