Etapy rozwoju dziecka
Etapy rozwoju dziecka 0-18 miesięcy 19-24 miesiące 2-5 lat 6-12 lat

Encyklopedia ciąży

Wyłyżeczkowanie jamy macicy

Wyłyżeczkowanie jamy macicy (abrazja, skrobanka, łac. abrasio – zeskrobywanie) to zabieg polegający na rozszerzeniu szyjki macicy i usunięciu tkanek z jamy macicy. Wyłyżeczkowanie jamy macicy wykonuje się w celach diagnostycznych i leczniczych. Wyłyżeczkowanie jamy macicy polega na usunięciu, specjalną łyżką, z jamy macicy zmienionych chorobowo tkanek, jaja płodowego lub jego resztek po poronieniu, a także fragmentów błony śluzowej. Jako metoda aborcji łyżeczkowanie jamy macicy jest rzadko stosowane.

Wyłyżeczkowanie jamy macicy: wskazania

Wyłyżeczkowanie jamy macicywykonuje się w przypadku nieprawidłowych krwawień z macicy, krwawień w okresie pomenopauzalnym, niekompletnego poronienia, w celach diagnostyki niepłodności i ciąży pozamacicznej.

Wyłyżeczkowanie jamy macicy: powikłania

Najczęstszym powikłaniem wyłyżeczkowania jamy macicy jest zespół Ashermana (powstanie zrostów w obrębie macicy); ryzyko wynosi 30,9 procent po wykonaniu łyżeczkowania w przypadku poronienia, a 25 procent po wykonaniu łyżeczkowania 1–4 tygodnie po porodzie.

  • regeneracja endometrium po wyłyżeczkowaniu może trwać do 5 dni

Newsletter

Blog

autor bloga: juice
juice

Different from the hongxing principle of sieving equipment, [url=http://www.hx-jawcrusher.com/nn/n61.html]high frequency screen[/url] uses high frequency, on the one hand, it can destroy the surface tension of pulp and fine materials high-speed oscillating on the sieve surface. On the other hand, the high frequency screen(high frequency screen manufacturer) can accelerate...

Forum Forum mjakmama

uzytkownik

Ja tez nie... jest to dla mnie zwykly weekend przedluzony o poniedzialek.... kiepsko dzis....kiepsko u mnie....

uzytkownik

Cześć wszystkim:) Anna Halinka - w sumie racja, ja też bym chyba tak zrobiła....Wypoczywaj w domciu i czekaj na tego ...

uzytkownik

Ja chromolę takie święta. Zaczęły się koszmarnie i mam wrażenie, że będzie tylko gorzej. Wczoraj łeb mnie pół dnia bolał ...

facebook
Serwis mjakmama24.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.