Pępowina dwunaczyniowa zdarza się rzadko. To sytuacja, w której pępowina zamiast trzech zawiera tylko dwa naczynia: jedną żyłę i jedną tętnicę. Zwykle pepowina dwunaczyniowa funkcjonuje prawidłowo, czasem jednak, ze względu na ograniczony przepływ krwi może mieś niekorzystny wpływ na rozwój dziecka. Najczęściej skutkiem dwunaczyniowej pępowiny jest wada serca, rzadziej układu moczowego. Jeśli okaże się, że masz pępowinę dwunaczyniową, lekarz zleci ci dodatkowe badania, przede wszystkim usg, by w porę uchwycić nieprawidłowości i im zaradzić.

pępowina dwunaczyniowa

Czym jest pępowina? Gdy pępowina jest za krótka, za długa, owinięta

Czym jest pępowina? Gdy pępowina jest za krótka, za długa, owinięta

Pępowina nie bez przyczyny symbolizuje zbyt silną zależność dorosłego dziecka od rodziców. Za...
Interesujesz się pępowina dwunaczyniowa? Czytaj artykuły, wypowiedzi na forum, opinie ekspertów nt. pępowina dwunaczyniowa
Serwis mjakmama24.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.