Eksperci doradzają on-line
Adrianna Łuczak
Adrianna Łuczak

Prawnik

Absolwentka kierunku prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 15 lat praktykuje i zgłębia wiedzę w tej tematyce. Prywatnie mama 3 dzieci.

W terminie od 16.01 - 29.01. 2017 r. prawniczka udziela porad prawnych rodzicom samotnie wychowującym dzieci i rodzicom pozostającym w związkach nieformalnych

 

UWAGA: Aby otrzymać odpowiedź, w formularzu wpisz hasło z miesięcznika "M jak mama" 2/2017. Hasło znajdziesz na stronie 14.

Adres zameldowania, a świadczenia pieniężne

Dzień dobry. Mam pytanie o meldunek. Obecnie jestem zameldowana w innym mieście. Zamierzam się przemeldować zgodnie z adresem zamieszkania. Czy powinien to być meldunek tymczasowy czy stały? Chodzi mi głównie o opiekę lekarską dla dziecka. Czy ze względu na zmianę adresu meldunku na kilka miesięcy przed porodem nie otrzymam jakiś świadczeń pieniężnych?

Dzień dobry, miejsce zameldowania nie ma znaczenia, jeśli chodzi o możliwości korzystania z uprawnień do świadczeń zdrowotnych. Dotyczy to Pani jak i dziecka, które się narodzi. Jedyne co należałoby zrobić to po porodzie musiałaby Pani albo ojciec dziecka zgłosić je do swojego ubezpieczenia zdrowotnego. W tym celu składa się wniosek o zgłoszenie członka rodziny, czyli dziecka, do płatnika składek (czyli swojego pracodawcy) a ten przekazuje je do ZUS-u składając formularz ZUS ZCNA - zgłoszenie danych o członkach rodziny, do celów ubezpieczenia zdrowotnego. Zmiana miejsca zameldowania nie ma też wpływu na jakiekolwiek uprawnienia do świadczeń pieniężnych (np. zasiłku macierzyńskiego, zasiłku rodzinnego, becikowego, 500+ itd.)

Twoje pytanie do eksperta

formTop.jpg formBottom.jpg
 • Twoje dane

Jeżeli Twoje pytanie zostanie opublikowane, imię i miejscowość podana w formularzu powyżej zostanie dołączona do pytania. Możesz nie podawać danych jeżeli nie chcesz ich publikować.

Odpowiedź na pytanie zadane przez Ciebie zostanie wprowadzona do serwisu. Inni użytkownicy serwisu mjakmama24.pl też będą mieli możliwość się z nią zapoznać.

*wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Polecane wideo

 • Leczenie zębów mlecznych zobacz film
  Leczenie zębów...

  Zęby mleczne trzeba i warto leczyć. Bagatelizowanie...

 • Trening w 3 trymestrze ciąży zobacz film
  Trening w 3...

  Trzeci trymestr ciąży to czas, w którym większość...

 • Rozszerzanie diety małych dzieci zobacz film
  Rozszerzanie...

  Podstawowym pokarmem dziecka do 4. miesiąca życia jest...

 • REDAKCJA 24 GODZINY - Koniec z tzw. rodzeniem po ludzku? zobacz film
  REDAKCJA 24...

  Rodzić po ludzku - w 2012 roku ten slogan wypełniono...

 • Pierwsza wizyta u dentysty zobacz film
  Pierwsza...

  Wizyta u dentysty to prawdziwe wyzwanie i dla dziecka, i...

 • Budowanie więzi z dzieckiem zobacz film
  Budowanie...

  Relacje rodziców z dziećmi i silna, bliska więź która...

 • IPL - rodzaje zabiegów zobacz film
  IPL - rodzaje...

  IPL to intensywne światło impulsowe, które może pomóc w...

 • REDAKCJA 24 GODZINY - Urodzony z in vitro zobacz film
  REDAKCJA 24...

  – Żadnej wymiernej różnicy nie ma między mną, a dzieckiem...

 • REDKACJA 24 GODZINY - Chcesz spać przy dziecku w szpitalu? zobacz film
  REDKACJA 24...

  Śpią na karimatach, rozkładanych fotelach, mogą...

 • Pielęgnacja blizny po cesarskim cięciu zobacz film
  Pielęgnacja...

  Cesarskie cięcie to poważny zabieg. Ranę po cesarskim...

Inni eksperci

Blog

autor bloga: luizarek
luizarek

Milczenie caly film: [url]http://zalukaj-player.pl/milczenie-silence-2016[/url] Milczenie online Milczenie pobierz Milczenie lektor pl Milczenie napisy pl Milczenie gdzie obejrzeć Milczenie cda Milczenie film online Milczenie film pobierz Milczenie film download Milczenie film cda Milczenie film gdzie obejrzeć Milczenie film 2016 online Milczenie film 2016...

Forum

uzytkownik

Dzięki Dziewczyny :) [B]Yza,[/B] my mamy Maxi Cosi Pebble i baza Family Fix (która pasuje do kolejnego fotelika)

uzytkownik

Kamila owu we wtorek ale starania w weekend. Może sie okazać ze bedzie śliczna dziewczynka z tego :)

uzytkownik

[B] agula2[/B] jak bardzo bardzo Cię swędzą ręce i stopy to dzwoń koniecznie do lekarza, bo czasem to może być ...

facebook
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.