Eksperci doradzają on-line
Agnieszka Krakowiak
Agnieszka Krakowiak
Specjalista pedagog

Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w szkole jak i w przedszkolu. Chętnie odpowie więc na pytania dotyczące młodszych dzieci, ale także uczniów.

Problemy w szkole z 10-latkiem

Dzień dobry, mam problem z 10-letnim synem, zaczął się słabo uczyć, cicho mówi - jak o coś pytamy to odpowie tak cicho, że musimy się go pytać jeszcze raz, zapomina często co ma zadane, w szkole niektórzy koledzy często zganiają na niego, mimo że on nie jest winień, a klasa jest słaba i niegrzeczna, nauczyciele nie wierzą synowi, zawsze słuchają innych dzieci co mówią, a on nie może powiedzieć własnego zdania, ponieważ uważa się, że kłamie. Rozmawiałam z wychowawczynią i tylko narzekała na niego, żadnego dobrego zdania nie słyszałam od niej, nie można się z nią dogadać, jak z synem rozmawiam kto zaczął to mówi że kolega, ale i tak jest na niego. Co mam w takiej sytuacji zrobić, proszę mi pomóc, bo nie daję już rady.

Dzień dobry. Myślę, że skoro rozmawiała już Pani z wychowawcą i nie zauważyła żadnego działania, trzeba porozmawiać kolejny raz. Może udałoby się zorganizować spotkanie z wychowawcą i np. z pedagogiem i psychologiem szkolnym? W większym zespole zawsze łatwiej i szybciej udaje się podjąć jakieś decyzje i znaleźć sposób na wyjaśnienie trudniejszych sytuacji. Sądzę też, że przy kolejnym spotkaniu z wychowawcą można by ustalić jakiś sposób działania zarówno dla syna, jak i dla klasy. Jakiś kodeks, regulamin postępowania w konkretnych sytuacjach. Regulamin powinien być następnie przedstawiony całej klasie, uczniowie powinni się dowiedzieć, jakie są zasady postępowania w konkretnej sytuacji. Nauczyciel powinien tego pilnować i wyciągać konsekwencje, jeśli regulamin zostanie złamany. Wtedy wszystkie dzieci będą czuły się bezpiecznie w klasie i będą wiedziały, że w każdej sytuacji będą traktowane jednakowo. Proszę spróbować umówić się na takie spotkanie. Myślę, że warto. Pozdrawiam

Twoje pytanie do eksperta

formTop.jpg formBottom.jpg
  • Twoje dane

Jeżeli Twoje pytanie zostanie opublikowane, imię i miejscowość podana w formularzu powyżej zostanie dołączona do pytania. Możesz nie podawać danych jeżeli nie chcesz ich publikować.

Odpowiedź na pytanie zadane przez Ciebie zostanie wprowadzona do serwisu. Inni użytkownicy serwisu mjakmama24.pl też będą mieli możliwość się z nią zapoznać.

*wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Polecane wideo

Inni eksperci

Blog

autor bloga: Adele
Adele

Uważajcie dziewczyny, takie myśli źle wpływają na zdrowie :) Ja przez ciągły stres i znużenie miałam poważne problemy z sercem i dopiero u [URL="http://www.kariochirurgpoznan.pl"]http://www.kariochirurgpoznan.pl[/URL] znalazłam pomoc :)

Forum

uzytkownik

ojej patryszka aż na 3 tygodnie?? to w sumie wypuszczą Cię 3 tygodnie przed terminem.... mi się szyjka też trochę ...

uzytkownik

Maz przyjezdza 31.08

uzytkownik

Daria jak fryzura? Kamila super miś i śliczna właścicielka misia. Kasiu masakra z tym powrotem, oby wam szybko minęło. Nayana ...

facebook
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.