Jedzenie dla dzieci

Jedzenie dla dzieci - artykuły

Dieta rocznego dziecka

Jadłospis rocznego dziecka: co może jeść roczne dziecko?

Sprawdź, jak powinien wyglądać jadłospis rocznego dziecka. Zastanawiasz się co może jeść roczne dziecko? To, co kładziesz roczniakowi na talerzyk jest niezmiernie ważne, bo właśnie teraz kształtuje się jego gust kulinarny. Warto więc...
jak zachęcić dziecko do jedzenia owoców

Owoce w diecie dziecka. Jak zachęcić DZIECKO do jedzenia OWOCÓW? PRZEPISY

Owoce w diecie dziecka to bardzo ważny element. Jak sprawić, by dziecko polubiło owoce. Jak wzbogacać w owoce codzienne menu kilkulatka? Jak rozplanować dietę dziecka, by owoce stały się jej obowiązkowym elementem.
DIETA DZIECKA: jak nauczyć dziecko regularnego odżywiania? [FILM]

DIETA DZIECKA: jak nauczyć dziecko regularnego odżywiania? [FILM]

Dieta dziecka powinna składać się z pełnowartościowych i spożywanych regularnie posiłków. Tylko co zrobić, żeby dziecko chciało jeść o stałych porach?
Dieta dziecka

DIETA DZIECKA: jakie WARZYWA powinno jeść dziecko JESIENIĄ?

Jesienne warzywa powinny zajmować ważne miejsce w diecie dziecka. Są źródłem wielu cennych witamin i makroelementów oraz wzmacniają odporność, co jest szczególnie ważne jesienią. Zobaczcie, jakie warzywa powinno jeść teraz dziecko!
Niezdrowe jedzenie zniknie ze szkolnych stołówek? Posłowie pracują nad zmianą ustawy o bezpieczeństwie żywienia, stołówka

Niezdrowe jedzenie zniknie ze szkolnych stołówek? Posłowie pracują nad zmianą ustawy o bezpieczeństwie żywienia

Posłowie wypowiadają wojnę szkolnym stołówkom. Obecnie pracują nad zmianą ustawy o bezpieczeństwie żywienia, w której chcą zakazać sprzedaży jedzenia śmieciowego na stołówkach i w szkolnych sklepikach.
DIETA DZIECKA: jedzenie dla dzieci zawiera substancje rakotwórcze?

DIETA DZIECKA: jedzenie dla dzieci zawiera substancje rakotwórcze?

Ulubione płatki zbożowe twojego dziecka mogą być niebezpieczne dla jego zdrowia! Okazuje się, że ten produkt, jak i wiele innych, zawiera substancję rakotwórczą - akrylamid.
DIETA DZIECKA: dzieci, które samodzielnie gotują są zdrowsze [FILM]

DIETA DZIECKA: dzieci, które samodzielnie gotują są zdrowsze [FILM]

Dieta dziecka powinna być urozmaicona i bogata w witaminy oraz minerały. Jeśli jest inaczej, nieodpowiednie żywienie może doprowadzić dziecko do wielu chorób, w tym otyłości. Co zrobić, żeby tego uniknąć? Angażuj dziecko do pomocy w kuchni!
DIETA DZIECKA: na czym polega METODA GARSTKOWA? Coraz więcej polskich dzieci cierpi na otyłość. I odpowiada za nią nie tylko zły styl życia (brak ruchu i spożywanie nadmiernej ilości słodkich i słonych przekąsek), ale również błędne decyzje rodziców, którzy często karmią dzieci...
PRODUKTY DLA DZIECI tylko pozornie zdrowe. Zobacz jak łatwo się oszukać! Panuje przekonanie, że pewne grupy produktów są zdrowe i powinny jak najczęściej znajdować się w dziecięcym posiłku. Udowodnimy jednak, że nie wszystkie w pełni zasługują na tą opinię. Pod lupą: mleko, serki i wątróbka.
DIETA DZIECKA: Polskie dzieci spożywają ZBYT DUŻO CUKRU. Przez MAMY? Polskie dzieci jedzą zbyt dużo cukru - alarmuje Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych. Odpowiedzialność za taki stan rzeczy spoczywa głównie na mamach, które często dosładzają dzieciom napoje czy desery, kierując się własnym smakiem. To...
KONSERWANTY w JEDZENIU wywołują ROZDRAŻNIENIE u dzieci Badania są jednoznaczne - spożywanie produktów bogatych w konserwanty powoduje u dzieci rozdrażnienie, zniechęcenie i problemy z zasypianiem. Gdzie szukać informacji, czy produkt zawiera konserwanty i jak się ich pozbyć z organizmu?...
CUKIER w diecie dziecka: zobacz, w których produktach ukryty jest zły CUKIER! Cukier jest w naszej diecie niezbędny, w diecie dzieci także. Zapewnia sprawność mózgu i mięśni, ponadto ma działanie poprawiające nastrój. Bezpieczna dawka węglowodanów, najlepiej złożonych nie powinna jednak przekraczać 100 g w ciągu...
Interesujesz się jedzenie dla dzieci? Czytaj artykuły, wypowiedzi na forum, opinie ekspertów nt. jedzenie dla dzieci
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.