Czy można wpłynąć na zwiększenie wzrostu w okresie dojrzewania? [Porada eksperta]

2015-05-30 19:35

Czy istnieje możliwość, aby w jakiś sposób pobudzić (może niekoniecznie odpowiednie określenie) zwiększenie wzrostu, sam wzrost, w okresie dojrzewania? W tym roku kończę 20 lat i powoli mój wiek dojrzewania zacznie/zaczyna przemijać, jednakże chciałbym mieć pewność, że będę wyższy.

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Obawiam się, że twój naturalny wzrost kostny jest na etapie końcowym lub już prawdopodobnie się zakończył i raczej w tym wieku nie liczyłbym na to, że jeszcze urośniesz. Niestety, nic mi nie wiadomo o wspomaganiu wzrostu w tym wieku.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza