USG Dopplera i niewydolny pień żyły odpiszczelowej oraz torbiele Bakera [Porada eksperta]

2015-05-16 18:59

Zrobiłam USG Dopplera żył i w wyniku napisano: niewydolny pień lewej żyły odpiszczelowej oraz obustronne drobne torbiele Bakera. Czy to jest poważna choroba? I jak ją wyleczyć?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Nie martwiłbym się w tym przypadku aż tak bardzo samymi torbielami Bakera (drobne rzadko dają objawy bólowe i póki nie rosną, spokojnie można funkcjonować), ale niewydolnym pniem żyły odpiszczelowej już zdecydowanie tak. Proponuję udać się jak najszybciej do chirurga naczyniowego, aby podjąć stosowne leczenie.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza