Wkładki ortopedyczne a bóle w kręgosłupie [Porada eksperta]

2015-05-23 23:17

Jaka jest przyczyna pojawienia się bólu w kręgosłupie po zastosowaniu wkładek ortopedycznych wykonanych na wymiar? Mam różnicę w długości obu nóg i dlatego lekarz zalecił wkładki. Do kogo mam się zwrócić, aby nie pogłębić pogarszającego się stanu kręgosłupa?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Przyczyna dolegliwości bólowych kręgosłupa po zastosowaniu wkładek może mieć związek z tym, że różnica długości kończyn dolnych wcale nie była wynikiem skrócenia strukturalnego, a funkcjonalnego - w wyniku zablokowania stawów krzyżowo-biodrowych w miednicy (zapewne nikt tego przed wykonaniem wkładek nie zweryfikował). Korekcja wkładkami mogła tylko spowodować jeszcze większą kompensację organizmu. Istnieje również prawdopodobieństwo, że organizm musi się dostosować do nowego podparcia stóp we wkładkach. Jeśli przez 2 tygodnie pana stan się nie unormuje, to proponuję udać się do fizjoterapeuty, aby zweryfikował z czym te dolegliwości są związane.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza