Zablokowane dłonie po przespanej nocy [Porada eksperta]

2015-06-21 19:01

Od pewnego czasu po przebudzeniu towarzyszy mi stan sztywnych dłoni (są zablokowane). Po jakimś czasie ten stan mija, ale po dobie rano powraca, nie wiem, czy to nie wina hormonów, czy jakiegoś schorzenia reumatycznego. Jestem kobietą w wieku 55 lat.

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Problem, który pani opisuje, może mieć kilka przyczyn. Najbardziej prawdopodobne, że może być związany z kręgosłupem szyjnym (zablokowanie któregoś segmentu kręgosłupa, wzmożone napięcie tkanek miękkich, nie wspomniała pani też o charakterze pracy, jaką pani wykonuje). Proponuję udać się do fizjoterapeuty, który dokładnie przeanalizuje problem (przez internet niestety nie mogę nic więcej zasugerować) i zaproponuje odpowiednie leczenie lub zleci dalszą diagnostykę.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza