Jak poradzić sobie z odnawiającym się urazem mięśnia dwugłowego uda? [Porada eksperta]

2015-07-04 15:12

Ostatnio podczas meczu naciągnąłem prawdopodobnie mięsień dwugłowy uda, co 2 tygodnie próbowałem wrócić do gry, jednak uraz się odnawiał, teraz nie wiem, jak to doleczyć, gdyż po intensywniejszym sprincie uraz się odnawia. Czy basen coś da? I czy jeśli powstała blizna w tym mięśniu, to da się ją usunąć i jak? Z kontuzją męczę się już od kwietnia.

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Problem, który opisujesz, będzie się odnawiał, jeśli dokładnie go nie wyleczysz. Sama przerwa (czas) w tym przypadku spowoduje jedynie pozorne zaleczenie w wyniku zmniejszonej pracy tego mięśnia i dodatkowo doprowadzi do sklejeń powięzi (adhezji) w danej okolicy - przejdzie w stan przewlekły i wówczas przy każdej próbie podjęcia większego wysiłku aktywującego daną okolicę będzie wracał. Proponuję, abyś znalazł terapeutę stosującego terapię FDM. Myślę, że uda się wtedy ten problem rozwiązać. Drugą sprawą jest jednak to, dlaczego ten uraz wystąpił, czy był to po prostu gwałtowny ruch, czy mimo wszystko napięcie mięśniowe na poziomie miednicy jest tak wysokie, że organizm kompensuje sobie poprzez dalsze części organizmu w konsekwencji przeciążając je i stąd tego typu kontuzja. Warto zatem, aby ktoś szerzej na to spojrzał w celu likwidacji również przyczyny tego stanu. Zmniejszy to ryzyko występowania kontuzji.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza