Co zrobić z dużą opuchlizną po mocnym kopnięciu? [Porada eksperta]

2015-06-21 18:46

Zostałem silnie kopnięty w podudzie (lewa strona poniżej kolana), które bardzo mocno spuchło. Zgłosiłem się do poradni, dostałem okłady z lodu z jakąś maścią i zalecenia. Niestety, nie mogłem opuścić zajęć. Przy chodzeniu/siedzeniu bolesna jest zmiana pozycji. Najgorzej jest wstać rano, ból jest nieznośny. Jak go złagodzić? Czy Altacet jest właściwy?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Przypuszczam, że uderzenie nastąpiło na jakimś treningu... Jeśli nie stwierdzono żadnego pęknięcia ani złamania, to obrzęk wynika jedynie z silnego uderzenia (zbicie okostnej, które jest bardzo bolesne). Na obrzęk można zastosować specjalną maść - Stadiopasta, z której robi się opatrunek na 8 godz., ale nie dłużej niż na 3 dni. Potem trzeba zrobić przerwę. Dodatkowo okłady z lodu między opatrunkami. Mimo wszystko jeśli nie było wykonane żadne badanie obrazowe (nie wspomniał pan o tym), zalecałbym przynajmniej badanie RTG.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza