Interpretacja rezonansu magnetycznego kolana po uderzeniu [Porada eksperta]

2015-07-16 0:28

Na początku maja uderzyłem się mocno o metalową rurkę od trampoliny. Od początku boli mnie kolano. Miałem RTG, zlecono rezonans. Proszę o interpretację opisu rezonansu magnetycznego kolana: masywny obrzęk wiązadła pobocznego przyśrodkowego z cechami uszkodzenia jego wewnętrznej warstwy i separacji łąkotkowo-więzadłowej powyżej kłykcia przyśrodkowego kości piszczelowej, widoczny jest dwukomorowy ganglion o wym 16 x 17 mm powodujący ucisk głowy przyśrodkowej mięśnia brzuchatego łydki.

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Rezonans wskazuje na przebyty uraz z uderzenia. Ból prawdopodobnie pochodzi z obicia więzadła pobocznego przyśrodkowego. Przede wszystkim trzeba by zwalczyć obrzęk, np. przy użyciu Stadiopasty albo okładów z lodu, i spróbować podziałać manualnie w celu zniwelowania obolałości. To są jedynie hipotezy, gdyż problem trzeba zobaczyć na żywo. Do konsultacji ortopedycznej zweryfikowałbym obecność gangliona, czy zdecydować się na jego redukcję czy nie. Zalecam zatem udać się do fizjoterapeuty, gdyż pozostawienie tego samopas raczej nie wystarczy.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza