Ból i opuchlizna rąk po pracy fizycznej [Porada eksperta]

2015-07-22 17:31

Pracuję w firmie z kablami, nowa dla mnie praca, ale minus jej to ból dłoni, opuchnięte palce, ból kciuka, aż do nadgarstka. Smarowanie maścią na noc niezbyt pomaga. Mam jakieś inne możliwości? W jaki sposób mogę złagodzić ból?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Z tego, co napisałaś, wnioskuję, że ból wynika z przeciążenia... Nie wspomniałaś nic a propos urazu, więc wnioskuję, że takiego incydentu nie było. Na ból i opuchliznę wynikające z intensywnej pracy dłoni można stosować sobie okłady z lodu i masaż kostką lodu w miejscach najbardziej bolesnych. To tak najprościej. Innych kwestii nie stwierdzę, gdyż nie widzę tego na żywo. Może kosmetolog poradziłby tutaj coś więcej, jak radzić sobie z tego typu dolegliwościami.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza