Co może oznaczać ból na powierzchni prawej stopy? [Porada eksperta]

2015-05-22 22:43

Od jakiegoś czasu po założeniu pełnych butów na powierzchni prawej stopy odczuwam dyskomfort, a niekiedy wręcz ból. Nie wiem, czy but nie uciska jakoś powierzchni tuż pod kostką, ale przy chodzeniu lub skręcaniu kostki po powierzchni stopy przepływa impuls, połączony jakby z mrowieniem, wychodzący spomiędzy 3. i 4. palca. Czasem przy ustawieniu nogi do wewnątrz da się iść, ale ostatnio np. musiałam tuż przed wyjściem zmieniać buty, gdyż ból tej prawej nogi odczuwałam nawet, gdy była ona uniesiona. Dodam jeszcze, że jeśli dotknę miejsca pod kostką, mogę wywołać efekt zbliżony do tego opisywanego, tylko że mniej intensywny. Co to może być i gdzie miałabym się udać po pomoc?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Problem, o którym wspomniałaś, może dotyczyć podrażnienia (przeczulica) nerwu skórnego grzbietowego bocznego (przypuszczam, że objawy dotyczą kostki bocznej - nie wspomniałaś dokładnie, o którą kostkę chodzi). Pytanie, czy miałaś jakiś uraz w związku z tą kostką /stopą? Myślę, że warto najpierw udać się do ortopedy, aby to dokładnie sprecyzować, być może wykonać USG. Wówczas może uda się to bardziej sprecyzować, od czego takie objawy i wtedy podjąć odpowiednie kroki w leczeniu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza